Koszykówka. PGE Spójnia walczyła przez 29 minut

Data publikacji: 30 marca 2021 r. 23:27
Ostatnia aktualizacja: 30 marca 2021 r. 23:28

Zastal Zielona Góra  - PGE Spójnia Stargard 90:70 (20:21,20:19, 24:17, 26:13)

PGE Spójnia: Matczak 20, Cowels 19, Threatt 9, Steele 8, Faust 8, Kostrzewski 3, Gudul 2, Młynarski 1, Han 0, Sewruk 0, Grudziński 0.

Przez blisko 29 minut pierwszego meczu ćwierćfinałowego Tauron Ligi PGE Spójnia dotrzymywała kroku liderowi rozgrywek Zastalowi. W drugiej kwarcie stargardzianie prowadzili nawet 7 punktami, a jeszcze dwie minut przed końcem III kwarty był remis 55:55. Ostatnie fragmenty III odsłony i IV kwarta przebiegały już wyraźnie pod dyktando ekipy z Zielonej Góry.

PGE Spójnia była przez obserwatorów skazywana na niepowodzenie w Zielonej Górze. Zastal nie tylko przegrał w tym sezonie ligowym zaledwie trzy mecze, to jeszcze trzy razy z rzędu w EBL i finale Pucharu Polski pewnie pokonał stargardzian. Pierwszy mecz ćwierćfinałowy play-off do 29 minuty był niezwykle wyrównany. Potem gospodarze wskoczyli na wyższy poziom i rozwiali nadzieje gości na korzystny wynik. Grę PGE Spójni w pierwszym ćwierćfinale ciągnęli Raymond Cowels i Filip Matczak. 10 asyst miał w tym meczu Jay Threatt. Zawiedli natomiast Nick Faust, Mateusz Kostrzewski i Kacper Młynarski.

Drugie spotkanie ćwierćfinałowe rozegrane zostanie w Zielonej Górze w czwartek. (woj)