Koszykówka. Na pożegnanie roku wszystkie kwarty dla Spójni

Data publikacji: 30 grudnia 2022 r. 20:21
Ostatnia aktualizacja: 30 grudnia 2022 r. 21:21
Koszykarze PGE Spójni już w piątek zrobili swym kibicom piękny noworoczny prezent! Fot. Dariusz CZACZYK

Na zakończenie roku stargardzianie w swej hali przy ul. Pierwszej Brygady wyraźnie wygrali wszystkie kwarty pojedynku z Sokołem, więc ich zwycięstwo było jak najbardziej zasłużone.

Energa Basket Liga koszykarzy: PGE SPÓJNIA Stargard - RAWLPLUG SOKÓŁ Łańcut 96:63 (25:18, 27:21, 24:14, 20:10)

PGE SPÓJNIA: Benson 21, Gruszecki 17, Mathews 15, Clarke 14, Penava 11, Brenk 6, Fortson 5, Grudziński 4, Śnieg 2, Kikowski 1, Chodźko

Mecz w Stargardzie rozpoczął się od rzutów osobistych, a goście, czyli podopieczni szczecińskiego trenera Marka Łukomskiego, objęli prowadzenie 1:0, które oddali gospodarzom po dwóch celnych rzutach Courtneya Fortsona. Po chwili Karol Gruszecki rzucił z wyskoku za trzy punkty i stargardzianie prowadzili 5:1, a Barret Benson podwyższył na 7:1 i ostatecznie pierwszą kwartę PGE Spójnia zakończyła z 7-punktowym prowadzeniem.

Po niecałych dwóch minutach drugiej kwarty przewaga zachodniopomorskiego zespołu stopniała do dwóch punktów (26:24), ale podopieczni trenera Sebastiana Machowskiego zmobilizowali się i szybko powiększyli przewagę, a impulsem był rzut Jordana Mathewsa za trzy punkty. W drugiej części gry miejscowi uzbierali o sześć oczek więcej od przyjezdnych.

Po zmianie stron PGE Spójnia kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń i systematycznie powiększała przewagę, wygrywając trzecią kwartę dziesięcioma punktami. Ostatnie część piątkowego pojedynku była jakby kopią poprzedniej, a 10-punktowa wygrana w czwartej kwarcie mówi sama za siebie.

Najskuteczniejsi w naszym zespole byli Benson i Gruszecki, a jeśli chodzi o celne rzuty, to dzielnie im sekundowali Mathews i Brody Clarke. W stargardzkiej drużynie zadebiutował Ajdin Penava, który zdobył 11 punktów, miał 8 zbiórek i 3 asysty. ©℗ (mij)