Środa, 17 lipca 2024 r.

Koszykówka. Lider za mocny dla PGE Spójni

Data publikacji: 25 października 2023 r. 19:54
Ostatnia aktualizacja: 25 października 2023 r. 21:54

Niemiecki Niners Chemnitz pokonał PGE Spójnię w drugiej kolejce fazy grupowej FIBA Europe Cup i utrzymał pozycje lidera grupy H. Stargardzianie dotrzymywali kroku rywalom tylko w dwóch kwartach.

PGE Spójnia Stargard - Niners Chemnitz 66:84 (9:22, 20:12, 28:29, 9:21).

PGE Spójnia: Daniels 21, Simons 14, Langović 11, Brown 7, Brenk 6, Grudziński 4, Krużyński 2, Kotieno 1, Kowalczyk 0.

Goście rewelacyjnie rozpoczęli spotkanie i już przed pierwszą przerwa odskoczyli na 13 punktów. Stargardzianie zaczęli odrabiać straty w drugiej odsłonie. Dobrze spisywali się Simons i Brown, a po punktach Danielsa gospodarze zbliżyli się na pięć punktów. PGE Spójnia naciskała rywali jeszcze bardziej w III kwarcie i była już tylko punkt od wyrównania. Czwarta kwarta szybko rozwiała jednak nadzieje stargardzian na korzystny wynik. Ekipa z Niemiec rozpoczęła decydującą kwartę od serii 12:2 do końca meczu całkowicie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. W drugim meczu grup H KB Peja pokonała Heroes Den Bosch 99:84.(woj)