Piątek, 19 lipca 2024 r.

Koszykówka. Lider lepszy w Szczecinie

Data publikacji: 10 marca 2022 r. 14:02
Ostatnia aktualizacja: 10 marca 2022 r. 14:22

II liga koszykarzy: OGNIWO Szczecin – ENEA BASKET Poznań 53:90 (9:19, 11:36, 19:18, 14:17)

Ogniwo zagrało zaległy mecz z Eneą Basket, która lideruje w II lidze i na 22 spotkania ma tylko 2 porażki. Szczecinianie mieli problemy kadrowe i wielu kluczowych zawodników nie grało, a kapitan Karol Pytyś wypadł chwilę przed spotkaniem. Mecz rozpoczął się od bardzo defensywnej i mało skutecznej gry. Pod koniec pierwszej kwarty goście znaleźli swój rytm i wyszli na dwucyfrowe prowadzenie. Poznań miał bardzo dobrze zorganizowaną obronę, a z niej przyjezdni zawodnicy wyprowadzali szybkie kontry i to było ich głównym atutem. Druga kwarta była kluczowa dla przebiegu gry, bo Ogniwo przegrało ją aż 25 punktami. Do końca meczu goście nie dali szans gospodarzom na odrobienie strat, kontrolując przebieg spotkania.

Najskuteczniejszym wśród szczecinian był Karol Nowacki, który zaliczył double-double w postaci 17 zbiórek i 16 punktów. ©℗