Koszykówka. Legia wypunktowała PGE Spójnię

Data publikacji: 24 marca 2022 r. 13:15
Ostatnia aktualizacja: 24 marca 2022 r. 13:15

Czwartej z rzędu porażki doznali koszykarze PGE Spójni. W meczu z Legią zdobyli zaledwie 63 punkty i zaprezentowali niespełna 38-procentową skuteczność.

PGE Spójnia - Legia Warszawa 63:77 (16:24, 17:19, 10:17, 20:17)

PGE Spójnia: Gilder 21, Gray 10, Steele 10, Spires 7, Szymkiewicz 6, Śnieg 3, Grudziński 2, Młynarski 2, Johnson 2, Szmit, Korolczuk.

Legia szybko uzyskała ponad 10-puntowe prowadzenie i dopiero w III kwarcie najskuteczniejszy w PGE Spójni Admon Gilder zniwelował straty do 8 oczek. Goście odpowiedzieli "trójkami" Johnsona i Cowelsa, a skuteczne akcje Skificia dały po 30 minutach prowadzenie Legii 43:60. Stargardzianie w kolejnej części meczu, po akcjach Graya i Gildera przegrywali już tylko 11 punktami. Zespół ze stolicy utrzymał jednak prowadzenie i zdobywając komplet punktów mocno przybliżył się do finałowych play-offów.