Środa, 17 lipca 2024 r.

Koszykówka. Koniec play-off dla PGE Spójni

Data publikacji: 12 maja 2023 r. 00:06
Ostatnia aktualizacja: 12 maja 2023 r. 00:17

Koszykarze PGE Spójni zakończyli tegoroczną przygodę z play-off już po trzech meczach. W czwartek w Stargardzie przegrali trzeci raz z rzędu z Legią. Ekipa ze stolicy jako pierwsza awansowała do półfinałów Energa Basket Ligi.

PGE Spójnia Stargard - Legia Warszawa 82:93 (29:23, 21:23, 17:29, 15:18)

Spójnia: Gruszecki 20, Penava 18, Brenk 14, Fortson 11, Mathews 8, Clarke 4, Kikowski 4, Benson 3, Grudziński 0, Śnieg 0.

Początek spotkania był bardzo zacięty, ale po 10 minutach PGE Spójnia prowadziła 29:23. Drugą kwartę Legia rozpoczęła od serii 8:2, ale i tak pierwsza połowa zakończyła się czteropunktowym prowadzeniem stargardzian. Jeszcze w trzeciej kwarcie gospodarze prowadzili 57:46, ale wicemistrzowie Polski zaliczyli serię 13 punktów z rzędu, a bohater kwart Vinales zdobył w tej części 15 punktów. Osiem punktów przewagi, z którymi Legia rozpoczynała decydującą kwartę było dla PGE Spójni nie do odrobienia. W kolejnej części meczu ekipa trenera Kamińskiego prezentowała się jeszcze lepiej, a po trójce Kamińskiego prowadziła nawet 13 punktami.(woj)