Koszykówka. King wygrywa po raz drugi w Lidze Mistrzów

Data publikacji: 06 grudnia 2023 r. 20:51
Ostatnia aktualizacja: 23 grudnia 2023 r. 05:46

Koszykarze Kinga wygrali drugi mecz grupowy Ligi Mistrzów i  przed ostatnim spotkaniem tej fazy są na drugiej pozycji w tabeli, premiowanej awansem do kolejnej rundy europejskich rozgrywek.

King Szczecin - MHP Riesen Ludwigsburg 80:60 (22:12, 20:14, 11:17, 27:17)

King: Mazurczak 19, Udeze 18, Cuthbertson 10, Nowakowski 8, Żołnierewicz 6, Matczak 6, Borowski 6, Meier 5, Woodson 2, Łabinowicz 0, Żmudzki 0

King rozpoczął mecz od prowadzenia 6:0, a goście w pierwszych 5 minutach przestrzelili 8 rzutów. Po 10 minutach King miał ponad 60-procentową skuteczność z gry, podczas gdy rywale zaledwie 26-procentową.

Po akcji Matczaka z Udeze King na początku II kwarty uzyskał dwucyfrowe prowadzenie, a  po "trójce" Meiera i punktach Borowskiego przewaga wzrosła do 17 oczek. Drużyna z Niemiec wzmocniła defensywę, wymusiła na Kingu kilka błędów i odrobiła część strat. Szczecinianie w końcówce II kwarty uporządkowali grę w ofensywie i na przerwę schodzili z dorobkiem o 16 punktów lepszym od rywali.

Trzecią odsłonę lepiej rozpoczęli goście, a "trójki" Bule i Patrica poprawiły statystyki MVP Riesen. King przez niemal całą kwartę nie potrafił odnaleźć swojego rytmu. Kolejne straty i niecelne rzuty długo nie pogrążały mistrzów Polski, ale w końcu rywale zbliżyli się na 7 oczek. Statystyki rzutowe Kinga przed IV kwarta po raz pierwszy w meczu spadły poniżej 50-procent.

Ostatnia kwarta była już koncertem mistrzów Polski. Niemoc rzutową Kinga przełamał już na jej początku Nowakowski. Jego dwie "trójki" znów dały wyraźną przewagę mistrzom Polski, a trzypunktowa akcja Mazurczaka pozwoliła uzyskać najwyższe od początku meczu 20-punktowe prowadzenie. Podobnie, jak kilka dni wcześniej w stargardzkich derbach do zwycięstwa Kinga poprowadził właśnie Mazurczak Jego akcje, punkty i asysty pogrążyły rywali. Rozgrywający Kinga rzucił rekordowe 19 punktów i dołożył 6 asysty oraz po 5 przechwytów i zbiórek.

Ostatnie spotkanie grupowe King rozegra za dwa tygodnie na Sardynii z Dinamo Sassari, z którym przed własną publicznością wygrał na inaugurację Ligi Mistrzów. (woj)