Data publikacji: 26 listopada 2023 r. 15:55
Ostatnia aktualizacja: 26 listopada 2023 r. 17:27
Koszykówka. King podzielił los Śląska
Nowy nabytek Kinga Przemysław Żołnierewicz w akcji. Foto Ryszard PAKIESER

Koszykarze Czarnych, którzy przed tygodniem rozbili wicemistrza Polski Śląsk Wrocław, w niedzielą urwali punkty także Kingowi. To była czwarta porażka szczecinian w sezonie.

King Szczecin - Czarni Słupsk 82:86 (12:20, 23:27, 29:17, 18:22)

King: Udeze 24, Matczak 14, Mazurczak 13, Nowakowski 9, Borowski 7, Cuthberston 4. Woodson 3, Żołnierewicz 3, Łabinowicz, 2, Żmudzki 2, Meier 1.

Mistrz Polski fatalnie rozpoczęli mecz i w 15 minucie przegrywał już 20:39. Za odrabianie strat King wziął się na dobre w III odsłonie. Celne „trójki" pozwoliły doprowadzić do remisu. W decydującej kwarcie kilka razy się zmieniało, ale to ostatecznie Czarni zgarnęli pełną pulę. Zadecydowały o tym skuteczne rzuty za trzy punkty Michalaka w ostatnich minutach.

Kingowi w zatrzymaniu Czarnych nie pomógł rewelacyjny występ Udeze. W drugim z rzędu meczu ligowym amerykański środkowy zdobył ponad 20 punktów. Amerykanin z Czarnymi rzucił 24 oczka i jest to jego rekord sezonu. (woj)