Data publikacji: 06 kwietnia 2021 r. 20:07
Ostatnia aktualizacja: 06 kwietnia 2021 r. 20:07

King Szczecin - Legia Warszawa 88:81 (23:15, 28:19, 14:25, 23:22)

King: Brown 18, Wilczek 14, Melvin 13, Lampe 13, Schenk 11, Fakuade 5, Purvis 5, Bartosz 4, Zębski 3, Czerlonko 2

Koszykarze Kinga wygrali trzeci mecz ćwierćfinałowy z Legią i pozostali w grze o półfinał Energa Basket Ligi. Kolejne spotkanie pomiędzy drużynami ze Szczecina i stolicy rozegrane zostanie w czwartek w hali przy ul. Twardowskiego.

King rozpoczął wtorkowy pojedynek z Maciejem Lampe w wyjściowym składzie, a gra układała się szczecinianom koncertowo przez pierwsze 20 minut. Zespołowe akcje, wykorzystanie dobrych pozycji rzutowych i zbiórki na atakowanym koszu przyniosły gospodarzom nawet 19 punktowe prowadzenia. Legia miała w tym fragmencie spotkania problemy z forsowaniem szczecińskiej defensywy i ze skutecznością rzutów z dystansu.

Obraz meczu diametralnie zmienił się pod długiej przerwie. Pierwsze siedem minut III kwart szczecinianie przegrali 4:20 i przewaga stopniała do jednego oczka.  Dopiero skuteczne akcje Schenka i Melvina pozwoliły przełamać niemoc strzelecką i po raz kolejny wypracować przewagę. Legia nie rezygnowała jednak z walki o trzecie ćwierćfinałowe zwycięstwo. Wykorzystując pięć fauli szczecinian i bezbłędnie egzekwując rzuty osobiste jeszcze raz zbliżyli się do Kinga na punkt. Z opresji szczeciński zespół wyratowali Schenk i Brown zdobywając punkty w kluczowych momentach.