Sobota, 27 kwietnia 2024 r.

Koszykówka. King nadal niepokonany w ENBL

Data publikacji: 31 stycznia 2023 r. 17:42
Ostatnia aktualizacja: 31 stycznia 2023 r. 18:42

Koszykarze Kinga wygrali piąty mecz grupowy w rozgrywkach europejskiej ligi ENBL. Szczecinianie tym razem pokonali ekipę z Estonii.

King Szczecin - Tartu Ulikool Maks and Moorits 78:73 (23:11, 21:29, 19:14, 15:19)

King: Brown 14, Borowski 12, Kostrzewski 11, Meier 10, Mazurczak 9, Matczak 6, Fayne 6, Szymański 6, Cuthbartson 4, Rosiński 0

Koszykarz Kinga kontynuują swoją zwycięską przygodę w ENBL. W pierwszym spotkaniu turnieju na Łotwie pokonali drużynę z Estonii i była to już piąta wygrana w rozgrywkach. W środę szczecinian czeka kolejna potyczka z Valmierią Glass Via. Rywal z Łotwy jeszcze nie wygrał w europejskiej rywalizacji meczu.

Spotkania z Tartu od pierwszych do ostatnich minut przebiegało pod dyktando szczecinian. Już w I kwarcie odskoczyli na 12 oczek, a w decydującej odsłonie prowadzili nawet 15 punktami. Kingowi w odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodziła nawet słabsza skuteczność - trafili tylko 28 z 65 rzutów.