Sobota, 27 kwietnia 2024 r.

Koszykówka. GTK wypunktowany w Stargardzie

Data publikacji: 15 marca 2024 r. 21:50
Ostatnia aktualizacja: 15 marca 2024 r. 21:50

Koszykarze PGE Spójni odnieśli w piątkowy wieczór 13 zwycięstwo w sezonie. Wygrana z GTK była też piątą od początku roku.

PGE Spójnia - GTK Gliwice 86:76 (27:19, 25:1 6, 16:23, 18:18)

Spójnia: Langović 21, Gruszecki 14,Stein 13,  Brown 11, Daniels 10, Gordon 8 ,Simons 3, Łapeta 3, Brenk 3.

Porażki w ostatnich tygodniach z MKS, Treflem, Stalą i Legią mocno skomplikowały sytuację Spójni w tabeli. Stargardzianie prawdopodobnie do ostatniej kolejki będą walczyć o miejsce w play-off, ale w piątek pokonując ekipę z Gliwic zrobili mały krok w drodze do ćwierćfinałów.

Goście do Stargardu przyjechali bez najlepszego strzelca Orlen Basket Ligi Josha Price'a, który zmaga się z kontuzja palca. W drużynie GTK zadebiutował natomiast znany już w Polsce Chris Czerapowicz. Szwed nie zatrzymał jednak PGE Spójni w drodze do wygranej.

Początek spotkania po "trójkach" Kadre Graya, lepiej ułożył się dla GTK, ale od połowy I kwarty inicjatywę przejęli już gospodarze. Po 20 minutach gry podopieczni trenera Sebastiana Machowskiego prowadzili już 52:35, a w III kwarcie odskoczyli nawet na 24 punkty. Zryw gości w ostatnich fragmentach meczu pozwolił im znacząco zmniejszyć straty.

Najlepszy mecz a sezonie rozegrał Aleksander Langović. Po raz pierwszy w barwach PGE Spójni zdobył ponad 20 punktów. Trafił 8 z 11 rzutów, zaliczył też 6 zbiórek. Pod koszem rządził też Wesley Gordon, który popisał się 10 zbiórkami. Pewnym punktem gospodarzy był też skuteczny Alex Stein.

Przed Spójnia teraz seria spotkań z czołowymi zespołami ligi - finalistami poprzednich rozgrywek Śląskiem i Kingiem, liderem z Włocławka i nieobliczalnym Startem.