Koszykówka. Górą Resko i Chicago Ból

Data publikacji: 17 sierpnia 2021 r. 21:21
Ostatnia aktualizacja: 17 sierpnia 2021 r. 21:21
Rywalizacja koszykarskich trójek na Łasztowni.Fot. Tomasz WAWRUSZCZAK

Na Łasztowni podczas wydarzenia Bulvarowe, na rozkładanym boisku, odbyły się dwa turnieje koszykówki 3x3. Jako pierwszy rozegrany został turniej Gryf Basket Cup 2021 o Puchar Szczecina, który odbywa się już po raz trzeci, a w tym roku dodatkowo był ostatnią eliminacją do Finału Konferencji Zachodniej Polskiej Ligi Koszykówki 3x3. W rywalizacji zwyciężyło Resko przed Zero Siedem i Bykami. Odbył się też konkurs rzutów z dystansu, który wygrał Piotr Niedźwiedzki z zespołu Resko, który trafił 3 razy z dystansu w ciągu 30 sekund (aktualny rekord wynosi 11 trafień).

W drugim turnieju, czyli w finale Konferencji Zachodniej Polskiej Ligi Koszykówki 3x3 zwyciężyła drużyna Chicago Ból, która w finale pokonała ekipę Bad Boys Poznań, a trzecie miejsce zajęli Gladiatorzy. Oprócz zespołów z podium do finału Polskiej Ligi Koszykówki 3x3 awansowały drużyny: Żary SKUBA Team i Sport Projekt.

Komplet wyników można znaleźć w internecie (gryfbasketcup.pl/wyniki/ i play.fiba3x3.com/events/81a3363b-f6a1-4c0a-a830-729e296731bc/schedule). ©℗ (mij)