Środa, 17 lipca 2024 r.

Koszykówka. Druga porażka PGE Spójni w FIBA Europe Cup

Data publikacji: 02 listopada 2023 r. 10:17
Ostatnia aktualizacja: 02 listopada 2023 r. 11:04

Koszykarze PGE Spójni przegrali drugi mecz w rozgrywkach FIBA Europe Cup. Podopieczni trenera Sebastiana Machowskiego na własnym parkiecie ulegli mistrzowi Kosowa.

PGE Spójnia Stargard - KB Peja 79:83 (19:26, 22:14, 21:16, 17:27)

PGE Spójnia: Daniels 21, Brown 21, Simons 20, Gordon 6, Langović 4, Gruszecki 3, Kowalczyk 2, Brenk 2, Krużyński 0

Po skutecznych akcjach Browna stargardzianie rozpoczęli mecz od prowadzenia, ale rywale szybko odrobili straty. Skuteczni Beck i Chandler dali ekipie z Kosowa prowadzenie 19:26. Dopiero w końcówce II kwarty, po akcji Simonsa PGE Spójnia ponownie wyszła na prowadzenie. Kilkupunktowa przewaga gospodarzy utrzymywała się przez cała III odsłonę, ale już w decydującej kwarcie inicjatywę przejął KB Peja. Skuteczne akcje Becka dały gościom drugie zwycięstwo grupowe w FIBA Europe Cup. Ekipa z Kosowa wygrała walkę na tablicach i miała w tym meczu lepszą skuteczność z gry.