Koszykówka. Dorsey-Walker i O’Brien w „piątce" kolejki

Data publikacji: 26 października 2021 r. 13:51
Ostatnia aktualizacja: 26 października 2021 r. 14:37
Sherron Dorsey-Walker w akcji Fot Ryszard Pakieser

Po raz pierwszy od początku sezonu w pierwszej „piątce" kolejki Energa Basket Ligi znaleźli się równocześnie zawodnicy Kinga Szczecin i PGE Spójni Stargard. Po ostatnich ligowych meczach wyróżnieni zostali Sherron Dorsey-Walker i Jake O’Brien.

Dorsey-Walker świetnie odnajduje się w drużynie prowadzonej od trzech kolejek przez trenera Arkadiusza Miłoszewskiego. W trzech ostatnich meczach zdobył 57 punktów. Amerykanin najlepszy występ zaliczył wprawdzie przed ponad tygodniem ze Śląskiem, ale  świetnie zaprezentował się również wygranym wyjazdowym meczu z Anwilem. Amerykanin był bardzo wszechstronny - zdobył 19 punktów, miał 7 zbiórek, 6 przechwytów oraz 2 asysty.

Bohaterem PGE Spójni Stargard w zwycięskim spotkaniu z HydroTruckiem Radom (80:73) był Jake O’Brien. Amerykański podkoszowy błysnął dopiero w ostatnich 20 minutach, ale i tak zdobył 20 punktów trafiając cztery ważne „trójki" w ostatniej kwarcie.  W statystykach zaliczył też 5 zbiórek, przechwyt i blok.