Koszykówka. Derby dla Spójni

Data publikacji: 16 listopada 2016 r. 20:14
Ostatnia aktualizacja: 16 listopada 2016 r. 20:14

Spójnia Stargard pokonała w pierwszych historycznych derbach koszykarskich na poziomie I ligi beniaminka z Kotwicy Kołobrzeg 72:66 (12:19, 24:17, 20:11, 16:19). Było to 10 z rzędu zwycięstwo lidera ze Stargardu.

Mecz rozpoczął się zaskakująco. Goście z Kołobrzegu zaimponowali twardą i agresywną obroną i pierwszą kwartę zakończyli 7-punktowym prowadzeniem. W drugiej nie umieli już utrzymać tak dobrej koncentracji i rywal ze Stargardu z dużą łatwością wdzierał się w szeregi obronne Kotwicy.

O wygranej Spójni zadecydowała znakomicie zagrana trzecia kwarta. W niej przeciwnik miał duży kłopot z oddaniem celnego rzutu z przygotowanej pozycji. Spójnia przed ostatnią kwartą prowadziła różnicą 9 punktów i w ostatnich 10 minutach zdołała utrzymać wygraną.

W drużynie Spójni na szczególne wyróżnienie zasłużyło dwóch zawodników. Dymała zdobył 16 punktów, miał na koncie 7 zbiórek i 6 asyst i 3 przechwyty. To był na pewno najlepszy gracz na parkiecie. Dzielnie wspierał go Janiak, który również zdobył 16 punktów, dołożył do tego 12 zbiórek i 4 asysty.

W Kotwicy najlepszy w zespole był Włodarczyk, który zdobył 11 punktów, miał 5 asyst i 3 przechwyty. Na uwagę zasługuje 13 zbiórek Bodycha. (par)

Punkty dla Spójni zdobyli: Pabian – 17, Janiak – 16, Dymała – 16, Bodych – 10, Pytyś – 5, Śpica – 5, Raczyński – 3.

Punkty dla Kotwicy zdobyli: Pawłowski – 19, Włodarczyk – 11, Suliński – 11, Przyborowski – 10, Bodych – 9, Hanke – 6.