Strona główna > Sport > Kolarstwo. Świetny występ Kuczyńskiego

Kolarstwo. Świetny występ Kuczyńskiego

Data publikacji: 2018-01-20 18:14
Wywietleń: 1064 310463

Polscy kolarze torowi w składzie z zawodnikiem Piasta Szczecin Kamilem Kuczyńskim zajęli drugie miejsce w sprincie drużynowym w finałowych zawodach Pucharu Świata w Mińsku. W finale przegrali z holenderską grupą zawodową Beat.

Biało-czerwoni osiągnęli wynik 44,116, a ich rywale - 43,397. Wcześniej w pierwszej rundzie, startując w składzie Sarnecki, Mateusz Rudyk, Kuczyński, nie dali szans Niemcom, osiągając rezultat 43,672.

Był to najlepszy występ Polaków w edycji PŚ 2017/18. W klasyfikacji generalnej cyklu uplasowali się na siódmej pozycji, choć nie startowali w kanadyjskim Milton i w stolicy Chile - Santiago. Trofeum zdobyli Francuzi. (par)