Kolarstwo. Mistrzostwa Europy na torze w Apeldoorn. Brąz Macieja Bieleckiego!

Data publikacji: 11 stycznia 2024 r. 14:42
Ostatnia aktualizacja: 11 stycznia 2024 r. 14:42
Maciej Bielecki z brązowym medalem ME. Fot. PZKol/Facebook

Zawodnik Grupy Kolarskiej Piast Szczecin Maciej Bielecki, w zespole z Mateuszem Rudykiem, Rafałem Sarneckim i Danielem Rochną wywalczyli w holenderskim Apeldoorn w torowych mistrzostwach Europy brązowy medal w sprincie drużynowym. Dla szczecinianina był to już piąty krążek w sprincie drużynowym na ME.

Sarnecki, Bielecki i Rudyk w kwalifikacjach uzyskali czas 43.500, co było wynikiem zaledwie o 438 tysięcznych gorszym od pierwszych Holendrów. Bieleckiego w kolejnych wyścigach zmienił Rochna. Polska drużyna W I rundzie po pełnym emocji wyścigu pokonała niemiecki zespół i w walce o brązowy medal okazała się lepsza od Brytyjczyków. W pojedynku o złoto Holendrzy wyraźnie pokonali Francuzów.

Tuż za podium na IV miejscu w sprincie drużynowym uplasowały się Polki, a w naszej ekipie oprócz Urszull Łoś i Pauliny Petri, jechały dwie reprezentantki Klubu Kolarskiego Ziemia Dałowska: Marlena Karwacka i Nikola Sibiak. W małym finale nasza drużyna przegrała z Holenderkami uzyskując czas 47.189, który jest nowym rekordem Polski.

Torowe mistrzostwa Europy odbywające się w Holandii potrwają do niedzieli. (mij)