Kolarstwo. Medale w Pruszkowie

Data publikacji: 13 grudnia 2023 r. 16:58
Ostatnia aktualizacja: 23 grudnia 2023 r. 05:45
Rywalizacja o Grand Prix Polski na torze w Pruszkowie. Fot. GK Piast Szczecin

W Pruszkowie odbyły się międzynarodowe zawody w kolarstwie torowym o Grand Prix Polski 2023 UCI 2, w których startowali reprezentanci z blisko 20 państw, a sukcesy zanotowali też przedstawiciele zachodniopomorskich klubów.

Nikola Sibiak z Klubu Kolarskiego Ziemia Darłowska po bardzo widowiskowej jeździe zwyciężyła w sprincie Elity kobiet, a drużyna sprinterek z zawodniczkami Ziemii Darłowskiej w składzie, Marleną Karwacką i Nikolą Sibiak wygrała w sprincie drużynowym pokonując m.in. reprezentację Francji. Zofia Jakubowska i Weronika Wąsaty z Darłowa zdominowały wyścig madison juniorek i pewnie zwyciężyły z dużą przewagą, a II miejsce wywalczyły ich koleżanki klubowe Gabriela Kaczmarczyk i Zuzanna Merda. W rywalizacji juniorek w scratchu II miejsce zajęła Zuzanna Merda, a na III pozycji uplasowała się Weronika Wąsaty.

Wśród mężczyzn w Elicie polska drużyna sprinterów z Maciejem Bieleckim w składzie (Grupa Kolarska Piast Szczecin) wywalczyła I lokatę, a Konrad Burawski z naszego Piasta był trzeci w keirinie. W rywalizacji juniorów srebrny medal w sprincie zdobył jego kolega klubowy Adam Adamowicz, choć rocznikowo jest jeszcze juniorem młodszym.©℗