Kolarstwo. Korona z medalami

Data publikacji: 03 czerwca 2024 r. 23:54
Ostatnia aktualizacja: 03 czerwca 2024 r. 23:54
Reprezentanci SKSG Korona na mistrzostwach kraju w Bychawie. Fot. SKSG Korona

W Bychawie odbyły się mistrzostwa Polski niesłyszących w kolarstwie szosowym, w których dobrze spisali się reprezentanci Szczecińskiego Klubu Sportowego Głuchych Korona, a Małgorzata Krawczyk wywalczyła dwa złote medalem

W jeździe indywidualnej na czas kobiet triumfowała Małgorzata Krawczyk, a jej siostra i zarazem koleżanka klubowa Anita Arciszewska zajęła 3. miejsce. Wśród mężczyzn brązowy medal przypadł kolarzowi Korony Łukaszowi Rozumkowi, Przemysław Hope zajął 8. miejsce, a Tomasz Pick - 10. lokatę.

W wyścigu ze startu wspólnego Małgorzata Krawczyk ponownie stanęła na najwyższym stopniu podium, a Anita Arciszewska zajęła 4. miejsce. Wśród mężczyzn Łukasz Rozumek zdobył brąz, a Przemysław Hope uplasował się na 9. pozycji.

Dobre wyniki przyniosły Małgorzacie Krawczyk, Anicie Arciszewskiej oraz Łukaszowi Rozumkowi powołanie do kadry narodowej niesłyszących na mistrzostwa świata głuchych w kolarstwie szosowym, które odbędą się we wrześniu 2024 roku w województwie świętokrzyskim.