Kolarstwo. Bodnar drugi na etapie Vuelty

Data publikacji: 09 września 2015 r. 17:59
Ostatnia aktualizacja: 12 grudnia 2015 r. 14:09

Holender Tom Dumoulin wygrał w Burgos 17. etap wyścigu kolarskiego Vuelta a Espana, jazdę indywidualną na czas, i ponownie został liderem.

Świetnie wypadł Maciej Bodnar, który był drugi. Rafał Majka spadł w klasyfikacji generalnej z trzeciego na czwarte miejsce.

Holender z nawiązką odrobił straty do trzech wyprzedzających go przed tym etapem kolarzy. Po środowej próbie zawodnik ekipy Giant ma trzy sekundy przewagi nad Włochem Fabio Aru, 1.15 nad dotychczasowym liderem Hiszpanem Joaquimem Rodriguezem oraz 2.22 nad Majką.

Bodnar, kolega Majki z ekipy Tinkoff-Saxo, po raz pierwszy w karierze ukończył w pierwszej trójce etap wyścigu zaliczanego do wielkich tourów (Tour de France, Giro d'Italia, Vuelta a Espana). Zasygnalizował wysoką formę przed mistrzostwami świata, które w drugiej połowie września odbędą się w amerykańskim Richmond.