czwartek, 09 kwietnia 2020.
Strona główna > Sport > Kolarstwo. Bielecki z kwalifikacją olimpijską

Kolarstwo. Bielecki z kwalifikacją olimpijską

Kolarstwo. Bielecki z kwalifikacją olimpijską
Data publikacji: 2020-02-26 22:56
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-27 07:16
Wywietleń: 389 444847

Kolarz Piasta Szczecin Maciej Bielecki zapewnił sobie udział w tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Szczecinianin startujący w mistrzostwach świata w Berlinie uzyskał kwalifikację olimpijską w sprincie drużynowym. Mimo to, zawodnicy nie kryli rozczarowania.

Polscy sprinterzy zaczęli od obiecującej piątej lokaty w eliminacjach jadąc w składzie Maciej Bielecki, Krzysztof Maksel i na ostatniej zmianie Mateusz Rudyk. Wynik, który wykręcili (43,041), napawał nadzieją nawet na włączenie się do walki o medale.

Na starcie wyścigu pierwszej rundy z czwartymi w eliminacjach Australijczykami Polacy stanęli w innym zestawieniu. Wyścig znów rozpoczynał Bielecki, na drugą zmianę został przesunięty Rudyk, a kończył rywalizację Rafał Sarnecki. Biało-czerwoni prowadzili przez 625 metrów, ale na ostatnich 125 metrach Sarnecki nie wytrzymał tempa. Rezultat 43,490 dał Polakom ósmą lokatę.

- Przekombinowaliśmy. Liczyliśmy na to, że będziemy ścigać się trzy razy, a nie dwa, czyli także o medale. Przepraszam za to kibiców. Najważniejsze jednak, że mamy kwalifikację olimpijską. Wprawdzie wyprzedzili nas Rosjanie, ale słabiej wypadli Japończycy i to oni wypadli z ósemki, która wystartuje w Tokio – przyznał trener Krymski.

- Poziom zawodów był kosmiczny. To, co pokazali Holendrzy, Francuzi i Brytyjczycy, to po prostu szok – ocenił Rudyk, brązowy medalista ubiegłorocznych mistrzostw świata w Pruszkowie.

Rudyk nie przesadził, mówiąc o poziomie rywalizacji. Tytuł mistrzowski obronili Holendrzy Harrie Lavreysen, Jeffrey Hoogland i Roy van den Berg, którzy dwukrotnie poprawili rekord świata, osiągając 41,275 i w finale 41,225. Poprzedni najlepszy rezultat należał od siedmiu lat do Niemców i wynosił 41,871. (par)

Komentarze

Szczecinianin
Brawo chłopaki kto nie jeździ rowerem to nie wie co to za czasy jakie wykrecacie!!!
2020-02-27 05:52:28

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Wojsko dla szpitala

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zakaz wstępu do lasów pomaga zwalczać epidemię koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie