Kolarstwo. Bezdomni torowcy Piasta z medalami MP!

Data publikacji: 23 września 2023 r. 22:01
Ostatnia aktualizacja: 24 września 2023 r. 09:55
Reprezentanci GK Piast Szczecin na mistrzostwach Polski w Pruszkowie. Fot. GK Piast

W Pruszkowie odbyły się mistrzostw Polski Elity oraz mistrzostwa kraju w konkurencjach nieolimpijskich juniorów młodszych w kolarstwie torowym, a podczas tych imprez zawodnicy Grupy Kolarskiej Piast Szczecin zdobyli łącznie 6 medali.

W rywalizacji Elity srebro w keirinie wywalczyła Nikola Seremak i dorzuciła do tego brąz na 500 metrów. Trzecie miejsce zajął też bezapelacyjny lider klubu Maciej Bielecki w wyścigu na 1 kilometr. Z brązowym medalem zakończyła też mistrzostwa szczecińska drużyna sprintu olimpijskiego, jadąca w dość eksperymentalnym i odmłodzonym składzie, z powracającym do zdrowia po operacji kręgosłupa ubiegłorocznym wicemistrzem Europy Marcinem Marciniakiem, a oprócz niego wystąpili: Maciej Bielecki, Konrad Burawski i Dawid Żygieło. Dodajmy, że niedawno, podobną operację kręgosłupa jak Marciniak, przeszła Seremak...

W rywalizacji juniorów młodszych Adam Adamowicz wywalczył złoty medal w scratchu i został także wicemistrzem Polski w rywalizacji na 500 metrów. Sukcesy są tym cenniejsze, iż wywalczone zostały w bardzo trudnym okresie dla szczecińskiego klubu, gdyż Tor Kolarski im. Zbysława Zająca, będący główną i praktycznie jedyną bazą treningową torowców, od blisko dwóch lat jest zamknięty... ©℗ (mij)