Karate. Medale w Lęborku i Legnicy

Data publikacji: 21 listopada 2016 r. 20:04
Ostatnia aktualizacja: 21 listopada 2016 r. 20:04

W Lęborku odbyły się zawody rankingowe Polskiego Związku Karate o Grand Prix Karate WKF (wersja olimpijska), w których startowało pół tysiąca uczestników, a sporo medali wywalczyły kluby zachodniopomorskie: Bodaikan Szczecin (33), Kamikaze Szczecin (11), Funakoshi-do Szczecin (11), Kamikaze Gryfino (5) i Samuraj Szczecin (5).

Złote medale wywalczyli: Karol Didłuch, Bartosz Kowalski, Wiktor Kusztykiewicz, Oliwier Michalak, Oliwia Ostrowska, Karolina Siedlanowska, Filip Wasylko (wszyscy Bodaikan), Paweł Borysewicz, Urszula Maksymiak, Mateusz Sidor, Filip Sobczyński (wszyscy Kamikaze Szczecin), Marek Majewski, Julia Mojsak (oboje Kamikaze Gryfino ), Oliwia Mychal (Funakoshi-do) oraz drużyna Samuraja (Alicja Jaśkowiak, Julia Sachar, Olga Żmińczuk).

* * *

W Legnicy odbył się międzynarodowy turniej w karate olimpijskim WKF - Cuprum Cup, w którym rywalizowało około 520 zawodników z 51 klubów z: Algierii, Czech, Polski, Rosji, Słowacji, Turcji i Uzbekistanu. Nasze województwo reprezentował Klub Karate Kamikaze Szczecin, którego zawodnicy wywalczyli 6 medali. Mateusz Sidor wywalczył srebro i brąz, Konrad Wilk - dwa brązy, a III miejsca zajęli także Daria Wilk oraz Szymon Harwat. ©℗ (mij)