Kajakarstwo. Mieszkanka Wałcza z podwójnym złotem mistrzostw świata!

Data publikacji: 08 sierpnia 2022 r. 19:46
Ostatnia aktualizacja: 09 sierpnia 2022 r. 12:23
Zwycięska polska czwórka Fot. CANPress/PZKaj

Siedem medali (w  tym 3 złote, 3 srebrne i brązowy) wywalczyli reprezentanci Polski podczas mistrzostw świata w sprincie kajakowym, które rozgrywane były w kanadyjskim Halifax. Biało-czerwoni ostatecznie zajęli 3. miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw! Dwa złote medale wywalczyła mieszkająca w Wałczu Karolina Naja, która reprezentuje barwy Posnanii Poznań.

W dwójkach mistrzyniami świata na 500 metrów zostały Polki Karolina Naja i Anna Puławska, które dzień wcześniej razem z Adrianną Kąkol i Dominiką Putto sięgnęły po złoto czwórek na tym samym dystansie 500 metrów. Karolina Naja, czterokrotna medalistka olimpijska, ma już po zawodach w Kanadzie na swoim koncie trzy złote medale mistrzostw świata. (mij)