niedziela, 15 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Ju-jitsu. 44-letni mistrz ze Szczecina

Ju-jitsu. 44-letni mistrz ze Szczecina

Ju-jitsu. 44-letni mistrz ze Szczecina
Data publikacji: 2016-05-04 19:20
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-28 22:40
Wywietleń: 872 132331

Aż 20 medali zdobyli w weekend Polacy w prestiżowych zawodach Paris Open w ju-jitsu. Na drugim stopniu podium stanął m.in. trener reprezentacji w ne-wazie Piotr Bagiński ze Szczecina.

- Ustąpię miejsca, jeśli... będą lepsi rodacy ode mnie. - stwierdził 44-letni zawodnik.

We francuskiej stolicy 12 krążków wywalczyli przedstawiciele ne-waza, czyli rywalizacji w parterze, zaś osiem - w fightingu (tzw. walki sportowej) i duo systemie. Piotr Bagiński zwyciężył w tej drugiej konkurencji.

- Nie udało mi się powtórzyć wygranej z ubiegłego roku, ale znakomici Francuzi wypuścili do boju w wadze 94 kg kolejnego nieznanego wcześniej świetnego zawodnika – powiedział Bagińśki. - Najpierw w półfinale pokonał swego kolegę z kadry, aktualnego mistrza Europy, zaś w finale mnie przetoczył i zdobył decydujące dwa punkty. Wcześniej wydawało się, że kontroluję sytuację, miałem swoją ulubioną pozycję, ale moment dekoncentracji sprawił, że straciłem szansę na tytuł.

Jeden warunek

Najstarszy z polskich reprezentantów przyznał, że chętnie ustąpi miejsca młodszym, ale warunek jest oczywisty...

- Muszą być lepsi ode mnie. Ja nikomu nie patrzę w metrykę, nikt nie spogląda na mój wiek, bo liczą się umiejętności sportowe. Cieszy, że jako reprezentacja potwierdziliśmy przynależność do światowej czołówki. Mnie dodatkowo radują udane występy chłopaków z Berserkers Team Szczecin, gdzie na co dzień pracuję. Mateusz Rembecki był drugi, a Patryk Bobrel trzeci. - dodał trener.

W przeszłości Bagiński zdobywał medale mistrzostw świata w grapplingu, a zacięte i wygrane boje toczył również w ju-jitsu i mieszanych sztukach walki. Do podopiecznych tego trenera należą znani zawodnicy MMA Karol Bedorf i Michał Materla.

- Kilka przegranych finałów, w tym mój, w Paris Open to powód do szczegółowej analizy, bo porażka jest porażką, nawet jeśli to już finał i z pewnością ogólnie duży sukces – stwierdził Bagiński. - Jak to w sporcie, czasem decyduje szczęście, coraz większe zmęczenie, ale nie ma ukrywać - także wyszkolenie techniczne. Wciąż mamy co poprawiać w walce parterowej.

Nadzieje przed mistrzostwami świata

Biało-czerwoni przygotowują się do głównych zawodów sezonu, jakimi będą listopadowe mistrzostwa świata we Wrocławiu.

- We Francji zabrakło m.in. dwóch ubiegłorocznych złotych medalistów mistrzostw globu Jędrzeja Loski i Macieja Poloka. Mam nadzieję, że w najmocniejszym składzie pojedziemy w czerwcu na mistrzostwa Europy do Belgii, które będę głównym sprawdzianem przed turniejem we Wrocławiu. W 2015 roku w mistrzostwach świata w Bangkoku zajęliśmy pierwszą lokatę drużynowego w ne-wazie i chcemy utrzymać tę pozycję przed polską publicznością. Jesteśmy coraz mocniejsi, nasz związek działa coraz prężniej, a będzie jeszcze lepiej dla całej dyscypliny, gdy ju-jitsu znajdzie się w rodzinie olimpijskiej. - zakończył Bagiński. (par)

Fot. R. Stachnik

Komentarze

Brawo
A co to takiego 44 lata. Pesel to jedno, a sprawność fizyczna i wygląd to co innego. Nic, tylko brać przykład. Wypominanie wieku w stylu portalu plotkarskiego, który z oburzeniem publikuje zdjęcia 34-letniej celebrytki w bikini ;)
2016-05-05 08:24:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy