poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Jiu Jitsu. Berserkerzy jednak mistrzami Polski

Jiu Jitsu. Berserkerzy jednak mistrzami Polski

Jiu Jitsu. Berserkerzy jednak mistrzami Polski
Data publikacji: 2015-11-22 20:15
Ostatnia aktualizacja: 2015-11-22 20:19
Wywietleń: 697 40371

Berserkers Team, a nie Linke Gold Team został jednak mistrzem Polski w brazylijskim jiu jitsu. Okazało się, że organizatorzy zawodów w Poznaniu źle policzyli punkty i po ponownej weryfikacji okazało się, że puchar pozostaje nadal w rękach klubu Piotra Bagińskiego. W oświadczeniu organizatorzy przepraszają za niedogodności jakie zawodnicy napotkali podczas mistrzostw.

O mistrzostwach i zamieszaniu organizacyjnym pisaliśmy przed tygodniem. Podczas XI Mistrzostw Polski w Brazylijskim Jiu Jitsu wyrównane boje stoczyły dwa teamy wywodzące się z naszego województwa: Berserkers Team oraz Gold Team braci Linke. Pierwsza wersja była taka, że ci drudzy przełamali w końcu dominację berserkerów. Po ponownym przeliczeniu okazało się, że nieznacznie lepsi byli obrońcy trofeum.

- Błąd w liczeniu wynika z podwójnego naliczenia punktacji zawodniczki LGT, którą program omyłkowo zliczył na dwóch miejscach w jej kategorii, a także zapunktował zawodników nie zweryfikowanych, a będących półfinalistami. Takich zawodników było 4 po stronie LGP i 2 po stronie BT. Zmiana wyników została potwierdzona po stronie zainteresowanych, przyjęta ze zrozumieniem i jednoczesnym potwierdzeniem absencji w/w zawodników - czytamy w oświadczeniu.

Organizatorzy przeprosili także za inne niedogodności. Powodem zmiany miejsca mistrzostw z hali UAM Morasko do pawilonu Międzynarodowych Targów Poznańskich była decyzja Ministerstwa Oświaty w związku z tragicznymi wydarzeniami w bydgoskiej UTP w październiku tego roku. Organizator podkreślił, że zarówno kierownicy ekip jak i medaliści całą sytuację przyjęli ze zrozumieniem.

Tekst i fot. BaT

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

60-lecie SM Śródmieście
Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy