poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Jeździectwo. Sedina Horse Show

Jeździectwo. Sedina Horse Show

Jeździectwo. Sedina Horse Show
Data publikacji: 2016-07-01 09:49
Ostatnia aktualizacja: 2016-07-01 10:53
Wywietleń: 1532 141477

Piękne konie i widowiskowe skoki będzie można zobaczyć podczas zawodów jeździeckich Sedina Horse Show, które odbędą się w sobotę i niedzielę na bocznych boiskach Stali Szczecin przy ul. Biskupa Bandurskiego, a sportowy obiekt na dwa dni zamieni się w parkur.

Zawody, których organizatorem jest Zachodniopomorski Związek Jeździecki oraz Akademicki Ośrodek Jeździecki ZUT-u, to połączenie sportu, rozrywki i edukacji.

W zawodach zobaczymy około 140 koni, które wystartują w 8 konkursach. Wśród jeźdźców będą mistrzowie Polski, a do najbardziej utytułowanych zaliczają się: Marek Lewicki (dwukrotny mistrz Polski seniorów, członek kadry narodowej, najwyżej sklasyfikowany polski jeździec mistrzostw świata w Normandii), Filip Lewicki (brązowy medalista mistrzostw Europy), Jan Bobik (brązowy medalista mistrzostw Polski młodych jeźdźców), Jacek Bobik (wielokrotny mistrz Polski w skokach przez przeszkody) oraz Jan Vinckier (jeden z czołowych belgijskich zawodników, może poszczycić się między innymi takimi sukcesami jak wygrane Grand Prix na zawodach w Moorsele, Neumünster, czy Lummen).
 
W sobotę rozegrany zostanie m. in. konkurs klasy C Sedina Horse Show o puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza, który objął patronat honorowy nad wydarzeniem.
 
Organizatorzy imprezy przewidują atrakcje edukacyjne związane również z psami i innymi zwierzętami domowymi. W programie znajdzie się m.in. pokaz psiej sprawności oraz ciekawych i nietypowych zabaw z psem, które będzie można potem wykorzystywać w domu z własnym czworonogiem.
 
Dla widzów przygotowane będą także liczne pokazy sportowe i rekreacyjne. Wśród nich m.in. pokaz szczecińskiej policji konnej, powożenia zaprzęgami, ujeżdżania i woltyżerki, pokaz mody jeździeckiej na koniach. Dla osób, które będą chciały wsiąść na konia, przewidziane będą przejażdżki.

- Zachęcamy wszystkich szczecinian do przyjścia na zawody, które rozpoczynać się będą w sobotę i niedzielę już o godzinie wpół do ósmej rano zmaganiami najmłodszych jeźdźców, a najbardziej prestiżowe konkursy będą rozgrywane po południu - zapraszają organizatorzy. - Zawody potrwają do bardzo późnego popołudnia lub nawet wieczoru, ale skończymy je o takiej porze, by piłkarscy kibice zdążyli do domów na ćwierćfinałowe mecze mistrzostw Europy. ©℗

(mij) 

Fot. Ryszard PAKIESER

Weekendowe zawody będą zapewne bardzo widowiskowe, bo wysokość przeszkód ma dochodzić do 2 metrów...


 

Komentarze

Koń by się uśmiał
Oczywiście lans Marszałka musi być, a jakże.
2016-07-01 10:52:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

60-lecie SM Śródmieście
Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy