czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Jeźdźcy w Kołobrzegu

Jeźdźcy w Kołobrzegu [GALERIA]

Jeźdźcy w Kołobrzegu
Data publikacji: 2016-07-10 20:07
Ostatnia aktualizacja: 2016-07-11 09:33
Wywietleń: 1209 143636

Dziś (niedziela, 10 lipca) w Kołobrzegu w godzinach wieczornych zakończyła się Cavaliada Summer Jumping – jedyna taka impreza w Europie rozgrywana na plaży.

Podczas 4-dniowych zmagań swoje umiejętności w 19 konkurencjach zaprezentowało 112 zawodników z 4 kontynentów. Jeźdźcy startowali na 228 koniach. Przedsięwzięcie porównywalne było z podobnymi zawodami rozgrywanymi w Miami na Florydzie.

Podczas imprezy podziwiać można było skoki przez przeszkody, dresaż oraz powożenie. Jedną z bardziej emocjonujących konkurencji była „Potęga Skoku”. Mur wysoki na 2,10 m pokonało dwóch Polaków: Marek Lewicki startujący na koniach Corrado X i Quirados As oraz Hubert Kierznowski na wałachu Denver Z.

W konkursie dużej rundy z przeszkodami o wysokości 140 cm zawodnicy walczyli o nagrodę IDEAEXPO.MTP. W rywalizacji wzięły udział 72 pary. W najlepszym czasie parkur pokonał Jan Bobik na klaczy Santisa, reprezentujący barwy SK Nowielice. Średnią rundę, w której przeszkody ustawiono na wysokości 130 cm najlepszy był Marek Lewicki dosiadający podobnie jak podczas „Potęgi Skoku” 7-letniego wałacha Quirados As.

Ostatnim, najważniejszym konkursem było Grand Prix, z rozgrywką (145 cm) o nagrodę Prezesa PKO Banku Polskiego, pod patronatem Prezydenta Miasta Kołobrzeg. W tym wymagającym konkursie pierwsze miejsce zajęła reprezentantka Niemiec Cassandra Orschel na klaczy Acanthya, która bezbłędnie przejechała parkur. Drugi stopień podium przypadł Kristapsowi Neretnieksowi na wałachu For Fan, natomiast na trzecim miejscu uplasował się Thomas Kleis na klaczy Fortune 17.

Szczegółowe wyniki poszczególnych konkurencji dostępne będą wkrótce na stronie internetowej Cavaliady, której organizatorem były Międzynarodowe Targi Poznańskie. ©℗

(pw) 

Fot. Artur BAKAJ

Jeźdźcy w Kołobrzegu Jeźdźcy w Kołobrzegu Jeźdźcy w Kołobrzegu Jeźdźcy w Kołobrzegu Jeźdźcy w Kołobrzegu Jeźdźcy w Kołobrzegu Jeźdźcy w Kołobrzegu Jeźdźcy w Kołobrzegu Jeźdźcy w Kołobrzegu

Komentarze

Ciekawe, co z piaskiem
A gdzie zdjęcia z morzem, bo taką scenerię można ujrzeć na pierwszym lepszym hipodromie?
2016-07-11 07:47:04

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy