czwartek, 20 czerwca 2019.
Strona główna > Sport > Integracja na sportowo. Zagrali w nożną

Integracja na sportowo. Zagrali w nożną [GALERIA]

Integracja na sportowo. Zagrali w nożną
Data publikacji: 2019-06-13 13:52
Wywietleń: 209 396479

Siedem drużyn wystartowało w czwartek (13 czerwca) w IX Turnieju Piłki Nożnej w Policach. Tworzyli je podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowych Domów Samopomocy. Każda drużyna wywalczyła puchar i nagrody. A mecze rozgrywane były na boisku Chemika Police.

Imprezę tradycyjnie już zorganizowało polickie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

W turnieju wystartowały drużyny z: WTZ w Poznaniu, WTZ w Kamieniu Pomorskim, WTZ w Szczecinie Płoni, WTZ w Kołobrzegu, ŚDS w Goleniowie oraz dwie drużyny z Polic (reprezentowały WTZ i ŚDS). Do sportowej rywalizacji zagrzewała mieszana grupa cheerleaderek i cheerleaderów.

- Nasi podopieczni czekają na ten turniej i przez cały rok się do niego przygotowują - mówi Zdzisław Gorący, przewodniczący PSONI Koło w Policach. - Na boisku są zaś prawdziwe emocje sportowe. Ale gra odbywa się z poszanowaniem wszystkich reguł, fair play. To rodzaj integracji i rehabilitacji. Dlatego organizujemy ten turniej co roku, od dziewięciu już lat. Za rok też się odbędzie.

Mecze trwały po 10 minut. Na boisku w każdej drużynie było jednocześnie 6 zawodników (razem z bramkarzem), siódmy zawodnik rezerwowy. Niektóre drużyny były mieszane - grały w nich także kobiety.

Tekst i fot. (sag)

Integracja na sportowo. Zagrali w nożną Integracja na sportowo. Zagrali w nożną Integracja na sportowo. Zagrali w nożną Integracja na sportowo. Zagrali w nożną Integracja na sportowo. Zagrali w nożną Integracja na sportowo. Zagrali w nożną Integracja na sportowo. Zagrali w nożną Integracja na sportowo. Zagrali w nożną

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Widoki z wielkiego koła

Nekrologi

Sonda

Czy w Szczecinie powinien powstać pomnik Piotra Zaremby – pierwszego prezydenta Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie