Niedziela, 28 kwietnia 2024 r.

Igrzyska paraolimpijskie. W pchnięciu kulą złoto, a Joanna Oleksiuk tuż za podium

Data publikacji: 04 września 2021 r. 18:17
Ostatnia aktualizacja: 04 września 2021 r. 18:17
Joanna Oleksiuk zajęła miejsce tuż za podium. Fot. Adrian Stykowski i Bartłomiej Zborowski/Polski Komitet Paraolimpijski

Podczas igrzysk paraolimpijskich Tokio 2029 Polka Renata Śliwińska zdobyła złoto w pchnięciu kulą kobiet, poprawiła własny rekord paraolimpijski wynikiem 8,75 metra i zdecydowanie wygrała zawody.

W pchnięciu kulą na siedząco reprezentantka KSI Start Szczecin Joanna Oleksiuk uplasowała się tuż za podium i została 4. zawodniczką igrzysk paraolimpijskich. 29-latka ze Szczecina spośród zgłoszonych do konkursu zawodniczek mogła poszczycić się najlepszym rekordem życiowym (6,84 m). Pomimo niesprzyjającej pogody Algierka Asmahane Boudjadar pchnięciem na odległość 7,10 m pobiła rekord paraolimpijski. Nasza reprezentantka najlepszy wynik miała w pierwszej kolejce, w której uzyskała 6,40 m. Rezultat ten ostatecznie dał jej czwartą pozycję.