Sobota, 20 lipca 2024 r.

Igrzyska paraolimpijskie. Brąz Natalii Partyki

Data publikacji: 28 sierpnia 2021 r. 13:44
Ostatnia aktualizacja: 28 sierpnia 2021 r. 13:44

Reprezentantka KSI Start Szczecin Natalia Partyka zdobyła brązowy medal podczas igrzysk paraolimpijskich Tokio 2020. Nasza zawodniczka przegrała w zaciętym pięciosetowym półfinale po tie-breaku z Australijką Qian Yang 2:3 (7:11, 11:4, 11:9, 6:11. 9:11).

Jej kolega klubowy Patryk Chojnowski awansował do strefy medalowej. W ćwierćfinale Polak ograł reprezentanta Czarnogóry Lukę Bakicia 3:0 (11:8, 11:5, 11:4).  Natomiast w półfinale wygrał także z Czarnogórcem Filipem Radoviciem 3:1 (13:11, 9:11, 11:4, 11:9). Wystąpi więc w niedzielnym pojedynku o złoto.

W wioślarstwie Jolanta Majka i Michał Gadowski poprzez repasaż wywalczyli awans do finału dwójek mieszanych. Choć w trakcie wyścigu mieli problemy, a ich łódką w pewnym momencie mocno zachwiało, dopłynęli do mety na drugiej pozycji. Pozycję wywalczyli po emocjonującej walce na finiszu z osadą z Australii.