Data publikacji: 02 sierpnia 2024 r. 14:18
Ostatnia aktualizacja: 02 sierpnia 2024 r. 14:22
Igrzyska olimpijskie. Wioślarze już po igrzyskach
Katarzyna Wełna jest jedną z bohaterek filmu z serii „Mocne pytania".

Start kobiecej dwójki podwójnej wagi lekkiej był pożegnalnym występem polskich wioślarzy na Igrzyskach Olimpijskich Paryż 2024. Martyna Radosz i Katarzyna Wełna w finale B zajęły 3 miejsce.

Polska dwójka podwójna kobiet miała bardzo pracowity tydzień w Paryżu. Martyna Radosz i Katarzyna Wełna w swoim pierwszym starcie, przedbiegu w Paryżu, zajęły czwarte miejsce i o półfinał musiały walczyć w repasażu. W nim nasze reprezentantki zwyciężyły i zameldowały się w półfinale. Walkę o olimpijski finał Martyna Radosz i Katarzyna Wełna przegrały o zaledwie 1,66 sekundy. Tyle straciły do trzecich na mecie półfinału Amerykanek. Na pocieszenie Polkom pozostał start w piątkowym finale B dwójki podwójnej wagi lekkiej. Nasze wioślarki w finale B przypłynęły na trzecim miejscu - 5 sekund za osadą Francji i niespełna 4 sekundy za Kanadą.  Ostatecznie w swojej konkurencji uplasowały się na 9 pozycji. Tym samym wioślarska reprezentacja Polski wraca z igrzysk z jednym medale. Brąz wywalczyła męska czwórka podwójna.

Martyna Radosz i Katarzyna Wełna są bohaterek filmu z serii „Mocne pytania" przygotowanego przez Eneę - sponsora Olimpijskiej Reprezentacji Polski. W dzisiejszym odcinku opowiadają, jakie emocje towarzyszą im w dniu startu. Kolejne rozmowy z olimpijczykami na łamach naszego serwisu już wkrótce. (woj)