Data publikacji: 06 sierpnia 2024 r. 07:56
Ostatnia aktualizacja: 06 sierpnia 2024 r. 07:56
Igrzyska olimpijskie. Lekkoatleci w Paryżu walczą do ostatniego dnia
Marek Zakrzewski jest jednym z bohaterów kolejnego odcinka filmu z serii „Mocne pytania".

Lekkoatleci stanowią najliczniejszą grupę polskich olimpijczyków i w kilku konkurencjach są kandydatami do podium Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024. Pierwsze dni zmagań nie przyniosły jeszcze Polakom medali, ale rywalizacja lekkoatletów na paryskim Stade de France potrwa do ostatniego dnia igrzysk.

Paweł Fajdek zajął piąte, a Wojciech Nowicki siódme miejsce w finale rzutu młotem. Złoty medal zdobył świetnie dysponowany Kanadyjczyk Ethan Katzberg, który posłał młot na odległość 84.12. Do tego wyniku nie zbliżył się żaden z jego rywali.

Siódme miejsce w finale olimpijskim zajęła polska sztafeta mieszana 4 x400, a znakomicie zaprezentowała się w eliminacyjnym biegu na 3000 metrów z przeszkodami Alicja Konieczek, która czasem 9:16.51 poprawiła rekord Polski.

Reprezentantów Polski na Stade de France dopinguje nadzieja polskiej lekkoatletyki Marek Zakrzewski. Mistrz Europy juniorów w biegu na 100 i 200 m jest jednym z bohaterów kolejnego odcinka filmu z serii „Mocne pytania" przygotowanego przez Eneę - sponsora Olimpijskiej Reprezentacji Polski. (woj)