Sobota, 27 kwietnia 2024 r.

Igrzyska olimpijskie głuchych. Korona z medalami

Data publikacji: 16 maja 2022 r. 17:12
Ostatnia aktualizacja: 16 maja 2022 r. 17:12
Reprezentacja Polski piłkarek nożnych wywalczyła srebrny medal olimpijski. Fot. archiwum

W ostatnim dniu rozgrywanych w Brazylii 25. Letnich Igrzysk Olimpijskich Głuchych polskie piłkarki nożne, w tym Ewa Liścioch i Justyna Siwek (SKSG Korona Szczecin) zremisowały po dogrywce 2:2 w meczu finałowym z USA, lecz niestety przegrały w rzutach karnych i otrzymały srebrne medale.

Reprezentanci szczecińskiej Korony zdobyli w Brazylii 4 medale, a oprócz srebra futbolistek, złoty krążek w skoku wzwyż wywalczył Bartosz Brzezicki, brązowy medal - w dziesięcioboju Damian Szyszkowski, a złoty medal w sztafecie 4×400 m Mateusz Borowski. Również pozostali zawodnicy zajęli dobre lokaty: Bartłomiej Janda i Daniel Kowalik (4. miejsce w sztafecie 4×100 m), Rafał Nowak (4. miejsce w biegu na 3000 m z przeszkodami i 5. miejsce w maratonie), Mateusz Czepulonis i Rafał Pietrzykowski (5. miejsce w siatkówce), Agata Kosztowna (5. miejsce w maratonie) oraz Tomasz Mól (8. miejsce w piłce nożnej). Brawa należą się też przebywającemu z naszą reprezentacją w Brazylii trenerowi Korony Rafałowi Śliwce, który przygotowywał naszych zawodników do tak udanych występów.

Polska zajęła 6. miejsce w klasyfikacji medalowej zdobywając aż 42 krążki (8 złotych, 22 srebrne i 12 brązowych). Kolejne igrzyska odbędą się w 2025 roku w Tokio. ©℗