Hokej. Polscy hokeiści wysoko pokonali Koreę Południową

Data publikacji: 05 lutego 2024 r. 21:44
Ostatnia aktualizacja: 05 lutego 2024 r. 21:44
Biało-Czerwoni wysoko pokonali Koreańczyków. Fot. PZHL

Hokejowa reprezentacja Polski w Sosnowcu w meczu kontrolnym pokonała Koreę Południową 6:0 (5:0, 0:0, 1:0) i to był przedsmak emocji przed tłustym czwartkiem, kiedy to Biało-Czerwoni rozpoczną w Sosnowcu rywalizację w turnieju prekwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. Wejściówki do kupienia w serwisie KupBilet.pl. Mecze będą transmitowane w TVP Sport.

Już po pierwszej tercji Polacy prowadzili 5:0. W świetnej dyspozycji był Grzegorz Pasiut, który strzelił dwa gole (pozostałe bramki zdobyli: Jeziorski, Dziubiński, Krężołek i Fraszko). Na pochwały zasłużyli także nasi bramkarze Maciej Miarka (zagrał w pierwszej tercji i David Zabolotny (wystąpił pozostałych częściach).

- Podstawowy golkiper John Murray jest kontuzjowany, ale są szanse, że zagra w prekwalifikacjach, lecz jeśli nie wystąpi, mam dwóch dobrych bramkarzy do dyspozycji – mówił nasz trener Robert Kalaber.

Polacy wystąpili w składzie: Miarka, Zabolotny - Wajda, Górny; Fraszko, Pasiut, Wronka - Ciura, Jaśkiewicz; Paś, Wałęga, Zygmunt - Wanacki, Dronia; Kolusz, Dziubiński, Jeziorski - Zieliński, Horzelski; Krężołek, Galant, Michalski; trener - Kalaber.

Od 8 do 11 lutego w Sosnowcu odbędzie się turniej prekwalifikacyjny do Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2026. Polacy zmierzą się z Estonią (czwartek, godz. 16.30), Ukrainą (piątek, godz. 20.15) i Koreą Południową (niedziela, godz. 20.15). (mij)