Sobota, 22 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Hokej. MŚ w Czechach. Polacy spadli z Elity

Data publikacji: 20 maja 2024 r. 23:52
Ostatnia aktualizacja: 20 maja 2024 r. 23:52
Hokej. MŚ w Czechach. Polacy spadli z Elity
Fot. PZHL  

W poniedziałek, 20 maja w Ostrawie Polacy rozegrali ostatni mecz mistrzostw świata Elity. Niestety, Biało-Czerwoni przegrali z Kazachami 1:3. Nasz zespół zajął ostatnie miejsce w grupie B i w przyszłym roku zagra w Mistrzostwach Świata Dywizji IA.

Przed poniedziałkowym spotkaniem zarówna nasza drużyna, jak i Kazachowie, rozegrali po sześć spotkań w MŚ Elity. Polacy jedyny punkt zdobyli na inaugurację, przegrywając z Łotwą po dogrywce 4:5. Kazachowie mieli na koncie trzy punkty, które wywalczyli także w swoim premierowym spotkaniu, bo 11 maja pokonali Francję 3:1. 

W poniedziałek w 10. minucie nasz zespół objął prowadzenie po bramce Kamila Wałęgi. Po raz pierwszy w tym turnieju Polacy wykorzystali grę w przewadze. W 13. minucie Kazachowie wyrównali. W drugiej tercji nasz zespół także miał dobre okazje, m.in. Alan Łyszczarczyk, Krystian Dziubiński, Krzysztof Maciaś, czy Dominik Paś. W trzeciej tercji rywale wyszli na prowadzenie po bramce w 51. minucie, a później ustalili wynik meczu na 3:1. 

Kazachstan – Polska 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Bramki: Mikhailis 13, Orekhov 51, Starchenko 55 - Wałęga 10 

KAZACHSTAN: Shutov (Boyarkin) – Beketayev, Metalnikov; Starchenko, Omirbekov, Rymarev – Daniyar, Orekhov: Panyukov, Mukhametov, Mikhailis – Breus, Dikhanbek; Savitskiy, Shestakov, Muratov – Gaitamirov, Korolyov; Assetov, Boiko, Rakhmanov. Trener: Mambetaliev.

POLSKA: Murray (Fucik) - Wanacki, Kolusz; Wronka, Pasiut, Fraszko – Wajda, Kruczek; Łyszczarczyk, Dziubiński, Michalski – Dronia, Bryk; Krzysztof Maciaś, Paś, Wałęga – Kostek, Górny; Urbanowicz, Komorski, Zygmunt. Trener: Kalaber.

Wyniki reprezentacji Polski w MŚ Elity

Sobota, 11 maja

Polska – Łotwa 4:5 po dogrywce

Niedziela, 12 maja

Szwecja – Polska 5:1

Wtorek, 14 maja

Polska – Francja 2:4

Środa, 15 maja

Słowacja – Polska 4:0

Piątek, 17 maja

Polska – USA 1:4

Sobota, 18 maja

Niemcy – Polska 2:4

Poniedziałek, 20 maja

Kazachstan – Polska 3:1

(mij)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kibic
2024-05-24 16:10:37
Naprawdę tylko 450 hokeistów jest w Polsce. Skąd te dane? W końcu są 3 ligi ogólnopolskie + amatorskie ligi na pewno w Warszawie czy Bydgoszczy, pewnie na Śląsku też podobna jest.
Edek
2024-05-21 15:13:55
Brawo Polacy za serducho ,walkę i zaangażowanie.Tym razem się jeszcze nie udało ale zebrane doświadczenia w walce z najlepszymi drużynami na świecie na pewno zaprocentują.Byłem z Was dumny oglądając naszą drużynę na lodowisku w walce z takimi potęgami hokeja jak Szwecja, USA, Niemcy(srebrni medaliści) Łotwa (brązowi medaliści) Jak pomyślę żę w Polsce jest zarejestrowanych 450 zawodników hokeja a w USA 150 tyś to szczena opada. Tylko te lebiegi od piłki kopanej nie potrafią nic pokazać do roboty

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA