Środa, 17 lipca 2024 r.

Hokej. Efektowne zwycięstwo reprezentacji Polski na inaugurację mistrzostw świata

Data publikacji: 30 kwietnia 2023 r. 09:58
Ostatnia aktualizacja: 30 kwietnia 2023 r. 10:12
Na inaugurację mistrzostw Polska rozgromiła Litwę. Fot. Bartosz Frączek/Polski Hokej

W sobotę, 29 kwietnia w Nottingham rozpoczęły się hokejowe mistrzostwa świata Dywizji IA, zaś w premierowym meczu Polacy pokonali Litwę 7:0. Graczem spotkania został Patryk Wronka, który zaliczył hat-tricka i dwie asysty. W niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Wielką Brytania, jednym z głównych kandydatów do awansu do Elity (awansują dwa najlepsze zespoły). Spotkanie rozpocznie się o godz. 17 i będzie transmitowane w TVP Sport.

POLSKA – LITWA 7:0 (3:0, 3:0, 1:0)

Bramki: Zygmunt (3), Kruczek (4), Dziubiński (8), Wronka 3 (28, 38, 40), Dziubiński (49).

POLSKA: Murray (Miarka) - Kruczek, Wajda; Wronka, Pasiut, Fraszko - Kolusz, Ciura; Jeziorski, Dziubiński, Łyszczarczyk - Dronia, Kostek; Paś, Wałęga, Zygmunt - Górny, Jaśkiewicz; Michalski, Starzyński, Galant. Trener: Robert Kalaber.

Biało-Czerwoni kapitalnie rozpoczęli spotkanie z Litwą, bo już po 7. minutach było 3:0. Nasi hokeiści z łatwością ogrywali rywali i zdobywali bramki. Strzelanie rozpoczął Paweł Zygmunt, następnie bramki zdobyli Maciej Kruczek i Krystian Dziubiński. Kiedy w drugiej tercji na 4:0 podwyższył Patryk Wronka, polscy kibice, którzy żywiołowo dopingowali Biało-Czerwonych w Motorpoint Arena, zaczęli skandować „Polacy, jutro zwycięstwo”, nawiązując do niedzielnego starcia z Wielką Brytanią. A nasz zespół nie zwalniał tempa. W drugiej tercji Wronka zaliczył hat-tricka. Napastnik reprezentacji zakończył mecz z trzema golami na koncie i dwoma asystami.

- Po raz pierwszy w karierze strzeliłem trzy gole w meczu reprezentacji - mówił Wronka. - Fajnie zaczęliśmy ten mecz i to dodało nam skrzydeł. Pewnie wygraliśmy, ale już myślimy o niedzielnym starciu z Wielką Brytanią. To klasowy rywal, grają agresywny hokej, walczą, ale mają też świetnych zawodników technicznie. Musimy zagrać lepiej i szybciej niż z Litwą.

- Chłopcy z niecierpliwością czekali na początek mistrzostw i byli efektywni, grali szybko, wykorzystywali przewagi, więc wyszło lepiej niż oczekiwaliśmy – zaznaczał nasz trener Robert Kalaber.

Po spotkaniu z Wielką Brytanią, Polacy zagrają z Włochami (2 maja, godz. 17), Koreą Południową (3 maja, godz. 13.30) i Rumunią (5 maja, godz. 13.30). Wszystkie mecze pokaże TVP Sport. Głównym Partnerem Reprezentacji Polski w Hokeju na Lodzie jest Orlen, a Partnerem Petralana. (mij)