Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Bursztyny rozdane! [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 2015-11-30 22:00
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:41
Bursztyny rozdane!
 

Konrad Pawicki z Teatru Współczesnego i balet „Dzieje grzechu" z Opery na Zamku - oto zwycięzcy tegorocznych Bursztynowych Pierścieni. Laureatów plebiscytu, organizowanego przez redakcję „Kuriera Szczecińskiego", ogłosiliśmy w poniedziałek wieczorem, podczas gali w operze.

Decyzję o tym, kto najbardziej zasłużył na nagrody podjęli Państwo - nasi Czytelnicy, wysyłając przez cały listopad SMS-y i kupony.

Konrad Pawicki urzekł głosujących rolą Michela w „Godzinie spokoju" w reżyserii Norberta Rakowskiego. To pierwszy Bursztynowy Pierścień w dorobku aktora, który od 25 lat jest jednym z najbardziej lubianych i cenionych przedstawicieli sceny przy Wałach Chrobrego.

Zobacz więcej zdjęć z gali w naszej galerii

„Dzieje grzechu" to oparta na skandalizującej powieści Stefana Żeromskiego opowieść o burzliwych losach Ewy Pobratyńskiej, dziewczyny z dobrego domu, schodzącej na złą drogę. Choreografię do baletu, zilustrowanego muzyką Mieczysława Karłowicza, stworzył Karol Urbański. W jego ręce powędrowało jeszcze jedno wyróżnienie- Nagroda Jury, przyznawana przez kapitułę plebiscytu.

Jurorzy przyznali również Srebrną Ostrogę dla najlepszego debiutanta zachodniopomorskiej sceny. Trafiła ona w ręce Konrada Bety z Teatru Współczesnego.©℗

(kas)

Fot. Robert STACHNIK

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Honorat
2015-12-03 20:27:11
Gratulacje dla zwycięzców, zwłaszcza dla pana Konrada Pawickiego.
j.
2015-12-02 11:21:33
Kiedyś "Bursztyny" miały jakąś wartość. Teraz, w dobie wręczania nagród kolegom, zupełnie straciły na wartości.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ