Golf. Prestiżowa nagroda w Malezji

Data publikacji: 26 listopada 2022 r. 19:06
Ostatnia aktualizacja: 28 listopada 2022 r. 16:52
Polskich golfistów wyróżniono w Kuala Lumpur. Fot. Archiwum

Spore wyróżnienie spotkało polską ekipę golfistów amatorów startujących w światowym finale World Amateur Golfers Championship w stolicy Malezji, Kuala Lumpur. Polacy stanowiący jedną z liczniejszych ekip, bo liczącą 34 osoby, otrzymali nagrodę „Sven Tumba Spirit Awards”, czyli dla najbardziej zwartego teamu pod względem panującej w nim atmosfery.

Nagrodę wręczył Johan Tumba, syn słynnego Svena Tumby, który był reprezentantem Szwecji w trzech dyscyplinach – piłce nożnej, hokeju na lodzie oraz golfie i jednocześnie twórcą cyklu WAGC. Rywalizacja indywidualna toczyła się w trzech turniejach, również w kategorii WAGC 2020/21 dla zawodników, którzy zakwalifikowali się do finałów w ubiegłych dwóch latach, nie rozegranych z powodu pandemii. Ze szczecinian najlepiej spisali się: Sławomir Piński, który w WAGC 20/21 był 10 w grupie handicapowej 6-10, a Ryszard Staniak zajął to samo miejsce w grupie 21-25. Z kolei Marek Góra zajął 11 miejsce w WAGC 2022 w grupie 6-10.

Najbardziej rozpoznawalnym polskim golfistą był Jerzy Dudek, były bramkarz reprezentacji Polski i FC Liverpoolu, z którym wygrał Ligę Mistrzów. Ta popularność wynika również z faktu, że jako bramkarz The Reds wielokrotnie rozgrywał mecze towarzyskie w Malezji, więc i podczas obecnej wizyty jako golfista złożył nie mniej autografów niż wykonał uderzeń na czterech polach, na których rozgrywano turniej. Spotkał się również z oficjalnym fanklubem Liverpoolu w Kuala Lumpur. Te wszystkie obowiązki nie przeszkodziły Dudkowi zająć wysokiego 7. miejsca w WAGC 20/21 w grupie 0-5. Miejsca na podium wywalczyło dwóch Polaków - Andrzej Zazdrosiński, był drugi w turnieju WAGI w grupie 26-30, a Leszek Rogala - trzeci w WAGC 20/21 w grupie 16-20. Turniej WAGC jest rozgrywany pod patronatem: PKOL, PZG oraz Województwa Zachodniopomorskiego.