sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Sport > Golf. Europejskie turnieje w Szczecinie

Golf. Europejskie turnieje w Szczecinie

Golf. Europejskie turnieje w Szczecinie
Data publikacji: 2019-02-12 18:00
Wywietleń: 565 375591

We wtorek, w Sali Mickiewicza Radisson Blu Hotel Szczecin, odbyła się konferencja prasowa, poświęcona dwóm prestiżowym europejskim kobiecym drużynowym turniejom golfowym: Marisa Sgaravatti Trophy i European Ladies Masters Team Championship, które odbędą się od 7 do 12 lipca na polu w Binowie.

- W golfa gra na świecie 60 milionów ludzi, a przykładowo w Ameryce podczas jednego dnia zawodów przez pole przewinie się 200 tysięcy kibiców, a bywa, że poszczególne dołki organizowane są... na stadionach, za to Polska postrzegana jest jeszcze na świecie jako golfowa biała plama, więc naszymi turniejami próbujemy to zmieniać, popularyzując nasz kraj oraz region i przyciągając zawodniczki, które mam nadzieję powracać będą do grodu Gryfa z przyjaciółmi jako golfowe turystki - powiedział Sławomir Piński, dyrektor organizującego turniej Pola Golfowego Binowo Park. - Dobrze przedsięwzięciu wróży patronat prezydenta miasta Piotra Krzystka i marszałka województwa Olgierda Geblewicza, a dodam, że gospodarzami imprezy są Szczecin i Zachodniopomorskie.

- Turniej Marisa Sgaravatti Trophy po raz pierwszy rozegrany został w 1981 roku, a dziesięć lat później miał już rangę mistrzostw Europy i startuje w nim ostatnio 17 państw, które tworzą naszą organizację - poinformowała Alessandra Zoboli, prezydent European Senior Ladies Golf Asociation. - Natomiast turniej European Ladies Masters Team Championship organizowany jest od 2014 roku, a ostatnio w Austrii wystartowało 12 drużyn, lecz sądzę, że w Polsce będzie ich więcej. W naszych imprezach liczy się oczywiście wynik sportowy, ale nie mniej ważny jest aspekt turystyczny i towarzyski.

- Jestem na etapie kompletowania polskich drużyn do obu turniejów, ale nie jest to łatwe zadanie, a dodam, że uczestniczymy w tych rozgrywkach dopiero od czterech lat i jesteśmy bardzo lubiane, bo... zwykle zajmujemy ostatnie miejsca, ale w Szczecinie może się to zmienić, bo forma Polek rośnie - wyjaśniła Barbara Bobińska, kapitan reprezentacji Polski.

- Przed dwoma laty Polska organizowała podobny turniej mężczyzn, w którym rywalizowały 23 kraje i uczestnicy byli zaskoczeni profesjonalnym przeprowadzeniem zawodów, więc jestem pewien, że w Szczecinie będzie podobnie, bo dobrze znam pasję i doświadczenie organizatorów - podsumował Bogusław Bil, prezes Polskiego Stowarzyszenia Golfa Seniorów. ©℗ (mij)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie