Gimnastyka sportowa. Kusy Szczecin najlepszy!

Data publikacji: 27 kwietnia 2022 r. 18:18
Ostatnia aktualizacja: 27 kwietnia 2022 r. 18:18
Szczecinianie w Nysie byli najlepsi. Fot. MKS Kusy

MKS Kusy Szczecin zwyciężył w klasyfikacji klubowej podczas rozgrywanej w Nysie 28. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w gimnastyce sportowej, a szczecinianie wywalczyli 8 medali. W klasyfikacji województw Zachodniopomorskie było trzecie, ale dodajmy, że Kusy był jedynym klubem z naszego regionu.

W kl. II PZG kobiet bezkonkurencyjna w wieloboju oraz w finałach skoku i ćwiczeń wolnych była Sofiyja Razumouskaja zdobywając 3 złote medale. Lena Nowakowska zakończyła rywalizację wielobojową na 6. miejscu, w finale na poręczach zdobyła brązowy medal, w finale ćwiczeń wolnych była czwarta. W kl. III PZG w finale skoku brązowy medal zdobyła Diana Tit, a Kaja Machała zajęła 4. miejsce na tym przyrządzie. Najlepszą szczecinianką w wieloboju tej klasy okazała się Nina Rzuczkowska zajmując 7. lokatę; w finale ćwiczeń wolnych była czwarty, a na poręczach - piąta. W rywalizacji mężczyzn w wieloboju kl. II PZG najlepiej zaprezentował się Beniamin Bochnak zajmując 5. lokatę; ponadto wywalczył srebrny medal w finale na drążku oraz brązowy medal na kółkach. Bartosz Olesiuk w rywalizacji wielobojowej zajął 7. miejsce i wywalczył brązowy medal w finale poręczy oraz 4. miejsce na drążku. Do sukcesu swoich zawodniczek i zawodników przyczynili się ich trenerzy: Olga Kozińska, Małgorzata Kamińska, Danuta Redmierska, Anita Nowakowska, Dzianis Hryn, Walery Kawalenka, Magdalena Kulbacka, Aliaksej Mankewicz, Wlad Karpuk i Alex Monczka. ©℗ (mij)