poniedziałek, 22 kwietnia 2019.
Strona główna > Sport > Gimnastyka sportowa. Dwa tygodnie do mistrzostw Europy

Gimnastyka sportowa. Dwa tygodnie do mistrzostw Europy

Gimnastyka sportowa. Dwa tygodnie do mistrzostw Europy
Data publikacji: 2019-03-25 14:38
Wywietleń: 322 382514

W poniedziałek w Zespole Szkół Sportowych im. Sportowców Ziemi Szczecińskiej przy ul. Małopolskiej odbyła się konferencja prasowa przed mistrzostwami Europy w gimnastyce sportowej, które odbędą się w grodzie Gryfa od 10 do 14 kwietnia.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. prezes Polskiego Związku Gimnastycznego Barbara Stanisławiszyn, mistrz olimpijski, świata i Europy, a obecnie selekcjoner męskiej reprezentacji Leszek Blanik, wiceprezydent Szczecina Krzysztof Soska, zastępca dyrektora Żeglugi Szczecińskiej Leopold Korytkowski oraz gimnastyczka Kusego Szczecin Marta Pihan-Kulesza, która ostatnio zajęła 4. miejsce w zawodach Pucharu Świata i jest już pewna miejsca w kadrze podczas szczecińskich zawodów.

Zaproszeni goście szczegółowo opowiadali o stanie przygotowań do szczecińskiej imprezy, która rozpocznie się już za niecałe trzy tygodnie, a na razie zgłoszono do niej już 275 zawodników z 38 państw. Na konferencji zaprezentowano też medale ME-2019.

- Przygotowania do tak prestiżowej imprezy jak mistrzostwa Europy są bardzo trudne i wymagają ogromnego zaangażowania całego sztabu ludzi i na pewnym etapie mieliśmy nawet obawy, że porwaliśmy się z przysłowiową motyką na słońce, ale teraz po ogromie włożonej pracy mamy już świadomość, że damy radę i wszystko powinno być jak najlepiej przygotowane - powiedziała B. Stanisławiszyn.

- Mistrzostwa Europy to dla naszej młodej kadry duże wyzwanie, a konkretny skład osobowy reprezentacji Polski podam dopiero po zawodach w Kijowie, które odbędą się w najbliższy weekend - powiedział L. Blanik. - Szczecińskich kibiców chciałbym jednak już teraz poinformować, że duże szanse występu w kwietniu w Netto Arenie ma szczecinianin Roman Kulesza, który d Kijowa jechać nie musi, bo minima na mistrzostwa Europy uzyskał już na niedawnych zawodach Pucharu Polski. Jeżeli jednak wspomniane minima uzyska większa ilość gimnastyków niż jest miejsc w kadrze, to będę miał pewien dylemat... ©℗ (mij)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wspierali nauczycieli
Szczecińskie obchody 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej
Manifestacja. „Solidarność” chce podwyżek
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz strajk nauczycieli?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie