Gimnastyka sportowa. 9 medali szczecinian w Małej Olimpiadzie

Data publikacji: 20 listopada 2023 r. 14:43
Ostatnia aktualizacja: 20 listopada 2023 r. 15:43
Tak wyglądała rywalizacja na grzybku... Fot. Ryszard PAKIESER

W hali Zespołu Szkół Sportowych przy ul. Małopolskiej odbyła się Mała Olimpiada w gimnastyce sportowej, czyli nieoficjalne mistrzostwa Polski młodzików, podczas których pierwszego dnia rywalizowano w wieloboju, a nazajutrz odbyły się finały na przyrządach. Reprezentanci Kusego Szczecin wywalczyli 9 medali.

W rywalizacji kobiet w wieloboju wygrała Lena Juszczyk (TS Wisła Kraków), a brązowy medal wywalczyła Hanna Wiśniewska (MKS Kusy Szczecin), która wygrała rywalizację na poręczach, była siódma w skokach, w ćwiczeniach wolnych zajęła 12. miejsce, a na równoważni - 32. pozycję. W czołowej dziesiątce były jeszcze dwie jej koleżanki klubowe. Jako piąta sklasyfikowana została Jagoda Toczek (ćwiczenia wolne - 2. miejsce, poręcze - 6. pozycja, równoważnia - 13. lokata, skoki - 14. miejsce), a jako dziewiąta - Pola Krakowska (3. miejsca w ćwiczeniach wolnych i skokach, 17. pozycja na równoważni i 28. lokata na poręczach). W finałach na przyrządach reprezentantki szczecińskiego klubu wywalczyły 3 medale; w ćwiczeniach wolnych druga była Jagoda Toczek, a trzecia - Pola Krakowska, natomiast w skokach srebrny krążek zdobyła Zofia Maryn.

W rywalizacji wielobojowej mężczyzn zwyciężył Artem Swincyckij (MKS Gdańsk), a w czołowej dziesiątce znalazło się trzech gimnastyków Kusego; siódmy był Fernando Gianciotta (poręcze - 2. miejsce, kółka - 3. pozycja, grzybek - 13. lokata, drążek - 17. miejsce, skoki - 19 pozycja, ćwiczenia wolne - 23. lokata), dziewiąty - Rostysław Kowalczuk (drążek - 3. miejsce, kółka - 6. pozycja, skoki - 10. lokata, poręcze - 14. miejsce, ćwiczenia wolne - 16. pozycja, grzybek - 28. lokata), a dziesiąty - Szymon Ślusarczyk (poręcze - 5. miejsce, ćwiczenia wolne - 14. pozycja, drążek - 17. lokata, skoki - 19. miejsce, kółka - 21. pozycja, grzybek - 22. lokata). W finałach na przyrządach szczecinianie wywalczyli 5 medali; na kółkach drugi był Fernando Gianciotta, a trzeci - Rostysław Kowalczuk, na poręczach srebro wywalczył Fernando Gianciotta, w skokach brązowy krążek otrzymał Jan Namiotko, a tuż za podium na czwartym miejscu uplasował się Błażej Suchorowski, a na drążku brąz przypadł Oskarowi Piątkowi, a tuż za nim jako czwarty sklasyfikowany został Rostysław Kowalczuk. ©℗ (mij)