piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Gimnastka sportowa. Mistrzostwa Europy w Szczecinie

Gimnastka sportowa. Mistrzostwa Europy w Szczecinie

Gimnastka sportowa. Mistrzostwa Europy w Szczecinie
Data publikacji: 2017-11-13 18:24
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-13 20:19
Wywietleń: 671 301010

W poniedziałek odbyła się konferencja prasowa w sprawie organizacji przez Miasto Szczecin mistrzostw Europy w gimnastyce sportowej, które odbędą się od 10 do 14 kwietnia 2019 roku. Podczas spotkania oficjalnie podpisano stosowną umowę pomiędzy szczecińskim magistratem i Polskim Związkiem Gimnastycznym.

- Długo trwały rozmowy, które poprzedziliśmy wnikliwym zastanowieniem i odbyliśmy też rekonesans na mistrzostwa Europy do Rumunii, w efekcie czego zadecydowaliśmy, że warto, bo gimnastyka sportowa to bardzo widowiskowa dyscyplina, a ponadto kształci narybek do wielu innych sportów, gdyż zapewnia wszechstronną sprawność fizyczną - powiedział Krzysztof Soska, zastępca prezydenta Szczecina. - Zawody odbędą się w Arenie Szczecin i wymagają aż trzech zestawów sprzętowych. Jeden będzie w hali widowiskowo-sportowej, a dwa pozostałe rozgrzewkowe, w namiotach zlokalizowanych w pobliżu. Koszt tych zestawów to 4 miliony złotych, ale tylko część z tego kupimy, by później doposażyć szczecińskie obiekty. Na imprezę planujemy wydać od 2 do 2,5 miliona złotych.

- W Szczecinie byłam nie raz i cieszę się, że tu będą mistrzostwa, bo klimat do gimnastyki jest odpowiedni - stwierdziła Barbara Stanisławiszyn, prezes Polskiego Związku Gimnastycznego. - Impreza będzie miała sporą rangę, bo odbędzie się w roku przedolimpijskim i powinni przyjechać wszyscy najlepsi. Spodziewamy się przyjazdu aż 600-700 sportowców oraz osób towarzyszących. Do rozdania będzie 30 medali w indywidualnych konkurencjach: 6 męskich i 4 kobiecych. Umowa wymaga jeszcze podpisu prezesa Europejskiej Unii Gimnastycznej, ale to tylko formalność, bo klamka już zapadła.

- Po urodzeniu córeczki, która ma już 5 miesięcy, postaram się wrócić do sportu i przygotować do startu w mistrzostwach Europy, a udział w nich chciałby też wziąć mój mąż Roman Kulesza - powiedziała szczecinianka Marta Pihan-Kulesza.

- Oprócz mistrzowskiej pary, Marty i Romana, mamy jeszcze niezwykle utalentowaną 12-letnią Dagmarę Pyzio, której prognozuję wielką karierę, ale ze względów regulaminowych nie wystąpi w mistrzostwach Europy ani igrzyskach olimpijskich w Tokio, bo jest jeszcze za młoda - powiedział szczeciński trener i działacz gimnastyki Jarosław Duda. ©℗ (mij)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Czytelnik Łukasz
No to nawywijaliśmy. A tak na poważnie to bardzo się cieszę. Kolejne mistrzostwa kontynentu w naszym mieście. Jesteśmy widoczni w świecie.
2017-11-13 20:02:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy