Gala „Guttmanny 2023". Partyka i Chojnowski w „10" najlepszych [GALERIA]

Data publikacji: 05 grudnia 2023 r. 16:34
Ostatnia aktualizacja: 07 grudnia 2023 r. 14:15
Gala „Guttmanny 2023". Partyka i Chojnowski w „10" najlepszych
Wśród wyróżnionych znaleźli się reprezentanci szczecińskiego klubu. Fot. KSI Start Szczecin

W Warszawie odbyła się zorganizowana po raz piąty Gala „Guttmanny 2023" organizowana przez Polski Komitet Paraolimpijski, na której uhonorowano 10 najlepszych sportowców i trenerów 2023 roku w Polsce, a wśród najlepszych znaleźli się reprezentanci Klubu Sportowego Inwalidów Start Szczecin.

Przy okazji było to też 25-lecie Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Stąd kilka dodatkowych nagród, między innymi kapituła wybrała sportowców 25-lecia w naszych kraju. W gronie wyróżnionych znalazła się dwójka zawodników KSI Start Szczecin - para tenisistów stołowych Natalia Partyka i Michał Gadowski.

Później rozstrzygnięto wyniki tegorocznego plebiscytu, w którym nominacji doczekała się aż piątka sportowców szczecińskiego klubu (Jolanta Majka, Emilia Trześniowska, Natalia Partyka, Michał Gadowski i Patryk Chojnowski), dwójka trenerów (Renata Chilewska i Tomasz Kaźmierczak), a w kategorii instytucja sam klub KSI Start Szczecin oraz w kategorii impreza roku - Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski, które odbyły się w Szczecinie i były organizowane przez nasz Start.

W „10" najlepszych sportowców za rok 2023 za sprawą głosów kibiców i kapituły konkursowej, znalazła się dwójka naszych tenisistów stołowych - 2. miejsce zajęła Natalia Partyka, a na 8. pozycji uplasował się Patryk Chojnowski. Wygrał mistrz świata, lekkoatleta Maciej Lepiato. (mij)