Futsal. Zero-czwórka bezpieczna

Data publikacji: 27 maja 2018 r. 20:14
Ostatnia aktualizacja: 27 maja 2018 r. 20:14

Ekstraklasa futsalu: MOKS SŁONECZNY STOK Białystok - POGOŃ ’04 Szczecin 2:3 (0:2); 0:1 Aleksandrowicz (6 samobójcza), 0:2 Jurczak (14), 0:3 Jakubiak (22), 1:3 Jendruczek (32), 2:3 Lisowski (36).

POGOŃ '04: Szklarz – Kondiuch, Jurczak, Gepert, Jakubiak, Kawczak, Prawucki

W ostatnim meczu sezonu zero-czwórka musiała zdobyć co najmniej jeden punkt, aby uniknąć gry w barażach o pozostanie w ekstraklasie i plan wykonała z nawiązką, gdyż zwyciężyła. Przed spotkaniem mobilizacja w naszej ekipie była ogromna i do Białegostoku pojechał nawet napastnik Błękitnych Stargard Prawucki prosto z II-ligowego pojedynku w Kluczborku (część trasy przebył Pendolino).

- Chciałbym podziękować prezesowi Błękitnych Zbigniewowi Niemcowi i trenerowi Krzysztofowi Kapuścińskiemu, bo bez ich pomocy mielibyśmy tylko pięciu zawodników w polu - powiedział prezes Pogoni ’04 Krzysztof Bober.

Szczecinianie prowadzili w 22 minucie już nawet trzema golami, ale w końcówce gospodarze uzyskali kontaktowe trafienie i zrobiło się nerwowo, a naszą drużynę uratował m. in. słupek. W drugiej połowie Słoneczny Stok wycofał bramkarza, wprowadzając w jego miejsce piątego gracza z pola, ale z tym szczecinianie sobie radzili.

Gorzej było, gdy rywale zmienili wariant i do ataku ruszył białostocki bramkarz Jendruczek, który strzelił pierwszą bramkę. Na szczęście świetnie spisywał się też szczeciński golkiper Szklarz i cała nasza drużyna w defensywie, a w początkowej fazie spotkania Pogoń ’04 przeprowadzała zabójcze kontrataki.