piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Futsal. Zbyt krótka ławka

Futsal. Zbyt krótka ławka

Futsal. Zbyt krótka ławka
Data publikacji: 2017-10-21 21:10
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-23 13:44
Wywietleń: 580 297755

Ekstraklasa futsalu: POGOŃ ’04 Szczecin - AZS UG Gdańsk 3:4 (1:1); 0:1 Poźniak (6), 1:1 Peru (9), 1:2 Horbacz (22), 2:2 Peru (25), 2:3 Poźniak (26), 3:3 Jurczak (27), 3:4 Horbacz (34).

POGOŃ ’04: Koszmider, Szklarz - Peru, Solecki, Jakubiak, Gepert, Jurczak, Maćkiewicz

W hali przy ul. Twardowskiego szczecińska zero-czwórka doznała kolejnej porażki, choć tym razem po wyrównanym spotkaniu była bliska remisu, gdyż na kilkanaście sekund przed końcem bramkarz rywali obronił strzał szczecinian w iście niewiarygodnym stylu wykazując się przy tym wspaniałą intuicją.

Mecz toczył się według powtarzalnego scenariusza; goście czterokrotnie, najczęściej po stałych fragmentach gry, obejmowali prowadzenie, a Pogoń ’04 trzykrotnie szybko wyrównywała, zaś na czwartego gola zabrakło już czasu, a może przede wszystkim sił, gdyż nasz zespół dysponował naprawdę krótką ławką rezerwowych (chodzi tu o zawodników, którzy pojawiali się na parkiecie, bo tym razem młodzież nie pojawiła się na boisku). W zero-czwórce grało jedynie 6 zawodników z pola, a więc nie można było utworzyć dwóch czwórek.

- Brakuje nam przynajmniej dwóch wartościowych piłkarzy - mówił wiceprezes klubu Mirosław Grycmacher. - Czekamy z utęsknieniem, kiedy skończy się sezon na trawie, bo wtedy wzmocni nas kilku piłkarzy szczecińskich klubów: Jezioraka i Hutnika.

Decydująca o wyniku meczu była 32 minuta, kiedy to przy stanie 3:3, bramkarz Koszmider wyszedł poza pole karne, a tam zagrał piłkę ręką, za co otrzymał czerwoną kartkę. Pod koniec 2-minutowego osłabienia Pogoń ’04 straciła czwartą bramkę, która zadecydowała o porażce.

W końcówce nasz zespół mimo szans podbramkowych, nie zdołał odrobić strat, choć grał w polu z zawodnikiem więcej, bo atakował bramkarz Szklarz (krótki, ale bardzo dobry występ) lub zastępujący go w kamizelce bramkarskiej drugi grający trener Mateusz Jakubiak.

W naszym zespole szczególnie wyróżnił się strzelec dwóch bramek Portugalczyk Peru, często bezpardonowo faulowany, ale także faulujący (za co otrzymał żółtą kartkę).©℗ (mij)

Fot. R. Pakieser

 

Komentarze

Też kibic.
Na wstępie krótka uwaga do autora tekstu. Szanowny Panie, 4 gol dla gdańszczan padł krótko po skończonej karze dwóch minut, kiedy nasi grali już w komplecie. W kwestii wypowiedzi niejakiego Grycmachera pragnę Panu i czytelnikom wyjaśnić, że to dzięki właśnie jego polityce i jego kumpla - pożal się Boże Prezesa Bobera - odeszło z Pogoni nie dwóch (w jego opinii brakujących piłkarzy) a 5 (słownie pięciu!!!!)tj. Solecki, Bugański,Kubik,Jonczyk i Lasik. Byli to podstawowi zawodnicy. Odeszli zwyczajnie, bo dwaj cwaniacy w/w nie płacili piłkarzom wynagrodzeń. Zresztą nie płacą do dzisiaj, powodując tym samym generowanie zadłużenia. Ciekawe kto im wypłaci zaległe wynagrodzenia? Nie wywiązują się z zawartych z zawodnikami kontraktów pomimo, że miasto dało pewne kwoty w ramach dofinansowania klubu. Ciekawe jak rozliczono otrzymane środki, skoro zawodnicy nie otrzymali zaległych pensji? Warto pamiętać, że z tych samych pobudek odszedł dotychczasowy trener Żebrowski. Niech zatem Grycmacher nie robi z siebie durnia podczas wywiadu mówiąc, że brakuje dwóch wartościowych graczy, ukrywając jednocześnie prawdziwe kulisy odejść pięciu wspomnianych zawodników i będąc odpowiedzialnym za taki stan. Co do wzmocnień drużyny,ci którzy zechcą przyjść do Pogoni muszą się liczyć z faktem gry za darmo. Ciekawe czy Grycmacher i Bober zarządzają klubem też za darmo? Skądinąd płynące przypuszczenia dowodzą, że o swoje potrafią zadbać i to regularnie. O piłkarzy już niekoniecznie. Stroje piłkarzy są wręcz zawalone reklamami sponsorów, a piłkarze grają w podartych spodenkach(przykład PERU). Tak zarządzają panowie Grycmacher i Bober. Obciach na wszystkich parkietach w Polsce. Pozdrawiam czytelników i naszych z parkietu.
2017-10-23 13:17:46

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy