Data publikacji: 07 listopada 2021 r. 10:14
Ostatnia aktualizacja: 27 listopada 2021 r. 01:23

1 liga futsalu 2021/22 grupa północna:

UMKS Zgierz - Futsal Szczecin 7:3 (4:2)

Futsal Szczecin przegrał z UMKS Zgierz 3:7, kontynuując serię porażek w meczach wyjazdowych.

Początek spotkania był obiecujący i w 4 minucie Futsal po bramce Karola Ławy objął prowadzenie. Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa i ich pierwszy groźny strzał zakończył się golem wyrównującym. W dalszej części meczu spotkanie było zacięte i obydwie strony miały swoje szanse. W 11 minucie zespół ze Zgierza objął prowadzenie, a chwilę później podwyższył wynik na 3:1. W 17 minucie bramkę kontaktową z rzutu wolnego strzelił Ława. Niestety brak koncentracji w naszym zespole, doprowadził przed przerwą do utraty gola i ponownego prowadzenia gospodarzy dwoma bramkami.

Druga połowa dobrze zaczęła się dla zgierzan. Już w 21 minucie po rzucie wolnym, podwyższyli oni prowadzenie na 5:2. Przez większą część tej odsłony, UMKS Zgierz kontrolował przebieg spotkania, a w 37 minucie podwyższył wynik meczu na 6:2. Spokojny o rezultat zespół gospodarzy postanowił wycofać bramkarza i grając w przewadze wypracował gola na 7:2. Bramkę na pocieszenie zdobył Ława, który był zdecydowanie najjaśniejszym punktem w Futsalu Szczecin.

Zespół ze Szczecina, grający w mocno okrojonym składzie, wyraźnie przegrał spotkanie w Zgierzu. To czwarty rozegrany mecz na wyjeździe i czwarta porażka. Jeżeli Futsal Szczecin przegra następny mecz u siebie, to wyląduje w strefie spadkowej.