Niedziela, 28 lipca 2024 r.

Futsal. Wieliczka pokonana

Data publikacji: 03 maja 2018 r. 21:07
Ostatnia aktualizacja: 03 maja 2018 r. 21:07

Drużyna Pogoni 04 Szczecin pokonała Miasto Solne Wieliczka 3:2 (3:0) po golach Jakubiaka, Szklarza i Maćkiewicza. Po tym zwycięstwie wypracowała aż 7 punktów przewagi nad swoim najgroźniejszym konkurentem w rywalizacji o utrzymanie i na trzy kolejki przed końcem sezonu znacznie zwiększyła na to swoje szanse.

Szczecinianie mogli mecz rozstrzygnąć już przed przerwą. Nie wykorzystali jednak dwóch rzutów karnych, mieli kolejne dobre okazje, ale również rywal grał nieskutecznie, więc wynik 3:0 do przerwy wydawał się i tak bardzo dobry.

Po przerwie goście złapali jednak kontakt, na wyrównanie mieli aż 10 minut, atakowali z dużą pasją, gospodarze bronili się czasem rozpaczliwie, ale utrzymali wynik. Dzięki temu wygrali po raz pierwszy od listopada ubiegłego roku i po raz pierwszy pod wodzą trenera Romana Smirnowa. (par)