Sobota, 20 lipca 2024 r.

Futsal. Szczecinianie zremisowali z Orlikiem i spadli z I ligi

Data publikacji: 17 kwietnia 2021 r. 21:19
Ostatnia aktualizacja: 17 kwietnia 2021 r. 23:56

I liga futsalu, grupa północna: ORLIK Mosina - FUTSAL Szczecin 4:4 (1:4); 0:1 Ława (8), 0:2 Szymański (14), 1:2 Lebiedziński (16), 1:3 Kubicki (16), 1:4 Giorgobiani (17), 2:4 Śmiłowski (21), 3:4 samobójcza (28), 4:4 Domański (33).

FUTSAL: Koszmider - Szymański, Kop-Ostrowski, Ława, Giorgobiani, Kowalczyk, Kubicki, Żebrowski, Jurys, Hajdukiewicz, Zieliński

W ostatnim meczu rozgrywek Futsal Szczecin zremisował na wyjeździe z czołowym I-ligowcem Orlikiem Mosina i niestety, opuszcza I ligę.

Pierwsza bramka padła po szybkiej kontrze drużyny gości. Na prawą nogę zszedł Karol Ława i precyzyjnym strzałem otworzył wynik meczu. Drugi gol dla Futsalu był wynikiem wykonania rzutu rożnego. Nieudany strzał zamienił się na przypadkowe podanie i po minięciu bramkarza gola strzelił Borys Szymański. Gospodarze odpowiedzieli bramką w 16 minucie. Daniel Lebiedziński zakończył akcję strzałem na długim słupku, którą wcześniej sam zapoczątkował. Odpowiedź Futsalu była błyskawiczna. Rozegranie piłki od środka boiska, kilka podań między graczami ze Szczecina i gol Łukasza Kubickiego. Czwarty gol to efekt kontry, którą strzałem zakończył Otari Giorgobiani.

Od początku drugiej połowy zespół z Mosiny wycofał bramkarza i grał w przewadze. Efekt przyszedł już w pierwszej minucie. Składna akcja gospodarzy i zamknięcie akcji przez Dawida Śmiłowskiego. Orlik dalej atakował. Po jednym ze strzałów i obronie bramkarza, piłka niefortunnie odbiła się od naszego zawodnika i wpadła do bramki. Gospodarze nie zmienili sposobu gry i po rozegraniu szybkiej akcji, do bramki trafił Lebiedziński, strzelając drugiego gola w tym meczu.

Futsal Szczecin miał dobry wynik do przerwy. W drugiej odsłonie Orlik znalazł jednak sposób na naszą drużynę. Szkoda, że nie udało się drużynie ze Szczecina, strzelić gola po przerwie. Tym bardziej, że gospodarze bardzo mocno ryzykowali, grając lotnym bramkarzem. Futsal Szczecin opuszcza szeregi I ligi futsalu, zajmują przedostatnie miejsce w tabeli. Można było pożegnać się zwycięstwem, stanęło na remisie. ©℗ (PR)